رفتن به محتوا

رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به اینکه ۲۵ میلیون نفر صورت حساب از سامانه سهام عدالت دریافت کردند،گفت: درحال حاضر برنامه ای برای ثبت نام سری جدید مشمولین سهام عدالت نداریم.

ثبت نام سری جدید سهام عدالت از مهر ماه


خرداد ۹, ۱۳۹۶ اقتصادی

سهام عدالت

مقدمه

رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به اینکه ۲۵ میلیون نفر صورت حساب از سامانه سهام عدالت دریافت کردند،گفت: درحال حاضر برنامه ای برای ثبت نام سری جدید مشمولین سهام عدالت نداریم.
به گزارش تجارت آنلاین از ایلنا، پوری حسینی در برنامه روی خط خبر در خصوص تعداد افرادی که ازسامانه صورت حساب دریافت کرده‌اند، اظهارداشت: نزدیک به ۲۵ میلیون نفر از سامانه سهام عدالت صورت حساب دریافت و ۱۶ میلیون نفر نیز شماره شبا به سامانه سهام عدالت ارائه کرده‌اند.
وی ادامه داد: اولین سود سهام عدالت به محض دریافت سود از شرکت‌های سهامی بین مشمولین سهام عدالت توزیع خواهد شد و تا به امروز سه شرکت مخابرات، سیمان دشتستان و سرمایه گذاری دنا سود خود را اعلام کرده‌اند که دراین میان تنها سود شرکت مخابرات با رقم نزدیک به ۴۰۰ میلیارد تومان قابل ملاحظه بوده است.
به گفته پوری حسینی، با این حال شرکت‌های سهامی ۸ ماه فرصت دارند تا سود خود را به سازمان خصوصی سازی ارائه دهند که امیدواریم شرکت‌ها در ظرف مدت نهایتا ۶ ماه این اقدام را انجام دهند.
وی یادآور شد: پیش بینی می‌شود زمان ثبت نام سری جدید سهام عدالت از مهرماه آغاز شود، ولی به طور قطع زمان آن مشخص نیست.
پوری حسینی درخصوص نحوه ورود به سامانه سهام عدالت اظهار کرد: مشمولین سهام عدالت می‌توانند برای دریافت صورت حساب و یا ارائه شماره شبا به سامانه سهام عدالت به آدرس samanese.ir مراجعه کنند و با وارد کردن شماره ملی به صفحه صورت حساب مربوط به مشمول وارد شوند.
وی تصریح کرد: افرادی که مشمول قطعی سهام عدالت نیستند و جز ثبت نام شدگان به شمار نمی‌آیند باید تا زمان ثبت نام جدید سهام عدالت که هنوز مشخص نیست صبر کنند و درحال حاضر هیچ توصیه‌ای به این افراد نداریم.
رییس سازمان خصوصی سازی گفت: نخستین سود مشمولان سهام عدالت تا سه ماه آینده واریز می شود.
رئیس سازمان خصوصی سازی در ادامه عنوان کرد: مشمولین از طرح افزایش سرمایه سهام عدالت استقبال چندانی نکردند به همین علت ارزش سهام اغلب مشمولین همان ۴۷۲ هزار تومان مندرج شده در صورت حساب است و تنها ۵ میلیارد تومان که در مقابل ۲۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رقم بسیار اندکی است اقدام به افزایش سرمایه سهام خود کرده‌اند به همین خاطر ارزش سهام این افراد در هنگام فروش نیز تفاوت چندانی نخواهد داشت.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد