رفتن به محتوا

آغاز ثبت نام داوطلبان ” مدرس آموزش خانواده” از امروز


خرداد ۲۳, ۱۳۹۶ گوناگون

اولياء و مربيان

مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش از جذب ۱۲۸۰ مدرس آموزش خانواده خبر داد و گفت: ثبت نام داوطلبان از امروز شروع شده است.

به گزارش ایسنا، نورعلی عباسپور در نشستی خبری با بیان اینکه رسالت اصلی انجمن اولیاء و مربیان فراهم سازی بستر مناسب برای مشارکت آگاهانه اولیاء در فرایند مدرسه و تعلیم و تربیت فرزندانشان است گفت: اگر زمینه حضور موثر اولیاء فراهم نشود تعلیم و تربیت دچار مشکل و نارسایی خواهد بود.

وی افزود: فلسفه ایجاد این تشکیلات کیفیت بخشی به حضور اولیاء در برنامه های مدرسه است. تا کنون به جایگاه انجمن اولیاء و مربیان توجه ویژه ای شده و تلاش می شود این نقش پررنگ تر شود.

مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اگر انجمن ها در مدارس فعال نباشند قطعا ادامه فعالیت مدارس ما دچار مشکل و یا احیانا متوقف خواهد شد عنوان کرد: در ۹۰ هزار مدرسه، انجمن اولیاء و مربیان داریم.

عباسپور با بیان اینکه تلاش می کنیم حضور خانواده در مدرسه را اثربخش کنیم اظهار کرد: اکنون آموزش خانواده در دستورکار ما قرار دارد. البته این کار در چند بخش انجام می شود. یک بخش آن انتشار محتوای آموزشی است. انتشار ۲۷۰ عنوان کتاب که غنی ترین منابع مربوط به پاسخگویی به نیاز والدین است انجام شده است. همچنین چاپ ماهنامه پیوند خانواده با ۳۵۰هزار تیراژ از فعالیت هایی است که دنبال می شود.

وی ادامه داد :برگزاری کلاس های آموزش خانواده به صورت حضوری جزو برنامه های اصلی مدارس است. در سال گذشته یک چهارم از جمعیت اولیاء که شمار آنها به هشت میلیون نفر می رسد تحت آموزش قرار گرفتند. معمولا چهار تا هفت جلسه آموزشی برای اولیاء برگزار می شود. سال گذشته بیش از ۱۲۷ هزار دوره آموزشی برگزار شد.

مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ۱۵ هزار مدرس آموزش خانواده داشتیم که اکنون شمار آنها به ۷۰۰۰ هزار نفر رسیده است عنوان کرد: درخواست هایی از استان ها وجود داشت و برای جذب مدرس اقدام کردیم. شیوه نامه مربوط به استان ها ارسال شده و ثبت نام از امروز از طریق سامانه familyeducation.Ir شروع شده است و تا ۱۰ تیرماه ادامه دارد. داوطلبان، همکاران رسمی و پیمانی و اعضای هیات علمی دانشگاهها هستند و۵۰ هزار تومان بابت ثبت نام دریافت می شود.

وی افزود:در مرحله ازمون محدودیت خاصی برای رشته تحصیلی نداریم و کسی که رشته اش مرتبط نیست اگر علاقه مند باشد می تواند دوره های آموزشی را بگذراند و در این حیطه فعالیت کند. بنا داریم امسال ۱۲۸۰ نفر را جذب کنیم.

عباسپور با بیان اینکه حداقل مدرک تحصیلی فوق لیسانس و بالاتر است عنوان کرد: افرادی که در مرحله آزمون علمی حدنصاب لازم را کسب کنند تحت مصاحبه قرار می گیرند و اگر پذیرفته شوند وارد دوره های آموزشی می شوند. دوره های آموزشی ۶۰ ساعته درنظر گرفته شده است.

مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه حق الزحمه درنظرگرفته شده بر اساس دستورالعمل مالی مدارس و ضوابط معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش تعیین می شود و از اعتبارات دولتی نیست گفت: حق الزحمه از محل مشارکت داوطلبانه اولیاء به مدارس تامین می شود.

وی افزود: چون خود انجمن های مدارس برای دوره های آموزشی والدین برنامه ریزی می کنند معمولا حق الزحمه را تامین می کنند و تا کنون مشکلی برای پرداخت حق الزحمه مدرسان وجود نداشته است. ما موظف هستیم مدرسان مجرب را معرفی کنیم.

عباسپور به جمع آوری ۳۶۰ میلیارد تومان از محل کمک های مردمی در مدارس در سال گذشته اشاره کرد و گفت : مدارس دستورالعمل مالی دارند و این مبالغ باید با نظر انجمن اولیاء و مربیان با توجه به سرفصل های مشخص شده هزینه شود.

ل

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد