رفتن به محتوا

نهایی شدن خرید ۱۰۰ فروند هواپیما


تیر ۱, ۱۳۹۶ گوناگون

۴۵ فروند هواپیمای جدید دیگر در راه ایران

هواپیما ایرباس

شرکت هواپیما ساز ایرباس فرانسه که پیش از این فروش ۱۰۰ فروند هواپیمای خود به ایران‌ ایر را نهایی کرده بود، در جریان مذاکراتی جدید به امضای توافق نامه‌ای با شرکت هواپیمایی ایران ایرتور دست یافت تا در چارچوب آن ۴۵ هواپیمای دیگر به ایران بفروشد.

به گزارش  رمزپرس به نقل از ایسنا، طبق اعلام شرکت هواپیمایی‌ ایران ایرتور این شرکت پس از ۱۸ ماه مذاکره فشرده با مدیران ایرباس توانسته خرید ۴۵ فروند هواپیما از خانواده NEO320 شامل ایرباس‌های ۳۱۸، ۳۱۹، ۳۲۰ و ۳۲۱۱ را نهایی کند.

طبق برآوردهای انجام گرفته این هواپیماهای جدید بین ۱۰۰ تا ۲۴۰ صندلی وضعیت جابه‌جایی مسافر در هر برنامه پروازی را خواهند داشت.

طبق اعلام ایرلاین ایرانی این تفاهم نامه با ارزش ۴٫۵ میلیارد یورو در حاشیه نمایشگاه هوایی پاریس به امضای فابریس برژیه – مدیر عامل ایرباس – و موسوی – مدیرعامل شرکت ایران ایر تور – رسیده است.

به گزارش ایسنا، ایرباس نخستین قرارداد خود با شرکت‌های ایرانی را نیز در ماه‌های پایانی سال ۱۳۹۵ نهایی کرد که در حال حاضر به تحویل سه فروند جت مسافربری به شرکت هواپیمایی‌ ایران ایر منجر شده است.

با اضافه شدن ۴۵ فروند هواپیمای جدید خریداری شده از سوی ایران ایرتور تعداد کل هواپیماهای برجامی مذاکره شده از سوی ایرلاین‌های ایرانی که به مرحله‌ امضای تفاهم یا قرارداد نهایی رسیده‌اند از مرز ۳۰۰ فروند عبور کرد.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد