رفتن به محتوا

ادامه ناآرامی ها در آلمان(+تصاویر)اعتراضات هامبورگ

فعالان ضد جهانی سازی برای دومین شب متوالی در هامبورگ آلمان تظاهرات کردند و با قرار دادن موانعی در خیابان‌ها، غارت سوپرمارکت‌ها و حمله به پلیس با بمب‌ آتش‌زا شب ناآرامی را برای رهبران گروه ۲۰ رقم زدند.

به گزارش رمزپرس و به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، به گفته پلیس شورش‌ها در نخستین ساعات صبح امروز(شنبه) بسیار خشونت‌آمیز بود و پلیس مجبور به اعزام صدها نیرو برای دستگیری معترضانی شد که با میله‌های آهنی و کوکتل مولوتف شهر را به آشوب کشیده بودند.

به گفته پلیس صبح امروز ۱۳ معترض بازداشت شدند و حدود ۵۰۰ تن از اغتشاش گران به سوپرمارکت‌ها و مغازه‌های کوچک حمله کردند و خودروها را آتش زدند و با آتش زدن سطل‌های زباله و ایجاد موانع مانع تردد شدند.
اعتراضات در طول روز گذشته در هامبورگ نیز برگزار شد. پلیس برای متفرق کردن معترضان از آب پرفشار و گاز اشک آور استفاده کرد. ۱۵۹ مامور پلیس و تعداد قابل توجهی از معترضان زخمی شدند.

اعتراضات در روز اول نشست گروه ۲۰ از اولین ساعات روز جمعه توسط معترضان با آتش زدن خودروها، شکستن پنجره‌ها و حتی پرتاب مواد آتش زا به سمت پلیس برگزار شد. حتی گروه کوچکی از معترضان با ایجاد اختلال در ترافیک هامبورگ و مسدود کردن راه به دنبال جلوگیری از ورود رهبران گروه ۲۰ به محل اجلاس بودند.

برنامه سران گروه ۲۰ از جمله دونالد ترامپ،‌ رئیس‌جمهور آمریکا و ملانی ترامپ، بانوی اول این کشور به دلیل اعتراضات گسترده در این شهر محدود شد.

استفانی گریشم، سخنگوی ترامپ درباره بیرون نرفتن بانوی اول آمریکا در هامبورگ گفت: پلیس نتوانست به ما درباره خروج از محل اقامت به روشنی اطمینان دهد.

همچنین رهبران کشورهای گروه ۲۰ به جای بازدید از یک مرکز آب‌وهوایی در هتل هامبورگ نشستی را با دانشمندان و کارشناسان تغییرات آب‌وهوایی برگزار کردند.

در حال حاضر ۲۰ هزار مامور پلیس برای تامین امنیت اجلاس دو روزه گروه ۲۰ اعزام شده‌اند و ماموران پلیس ضد شورش در خیابان‌ها هستند.

پلیس در طول اعتراضات روز گذشته ۱۹ نفر را بازداشت کرد.

بسیاری بر این باورند هرگز معترضان تا بدین حد به محل اجلاس نزدیک نبوده‌اند. همچنین این افراد عملکرد پلیس را بر تامین امنیت اجلاس خوب ارزیابی کردند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در واکنش به این اعتراضات اعلام کرد: من هرگونه تظاهرات صلح‌آمیز را درک می‌کنم اما اعتراضات خشونت‌آمیز می‌تواند زندگی آنها را به خطر اندازد.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد