رفتن به محتوا

انتقاد سازمان عفو بین‌الملل از وضعیت حقوق بشر در ترکیه


تیر ۱۷, ۱۳۹۶ بین الملل, خبرمهم

به گزارش رمزپرس، به نقل از خبرگزاری رویترز، سلیل شتی، دبیرکل سازمان عفو بین‌الملل به انتقاد از اقدامات دولت ترکیه در دستگیری برخی از مقام‌های این گروه در این کشور پرداخت.

بر اساس این گزارش، دبیرکل سازمان عفو بین‌الملل در نشست سران گروه ۲۰ در هامبورگ حضور یافته تا به فرآیند آزاد شدن دو مقام محلی این گروه حقوق بشری در ترکیه کمک کند.

شتی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ترکیه شاهد بحران حقوق بشری جدی است.

وی ادامه داد: برای گروه ۲۰ غیرممکن است که از یک سو مدعی ارزش‌های دموکراسی و حق آزاد بیان باشد و از سوی دیگر تعرضات به حقوق بشر را نادیده بگیرد.

دبیرکل عفو بین‌الملل اظهار کرد، رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهوری ترکیه که به این نشست پیوسته است، یکی از رهبران ناسیونالیست افراطی است که از تدابیر سرکوب‌گرایانه برای افزایش محبوبیت خود استفاده می‌کند.

وی تصریح کرد: ما قبلا نیز شاهد دیکتاتوری‌ها بودیم اما اکنون در کشورهایی نظیر ترکیه، مجارستان و فیلیپین رهبرانی روی کار هستند که در فرآیندهایی مشروع انتخاب شده‌اند و از این حیث ما در فضایی جدید و متفاوت به سر می‌بریم.

رسانه‌های ترکیه چندی پیش گزارش دادند، پلیس به هتل محل برگزاری نشست گروهی از فعالان حقوق بشری حمله و تمام ۱۲ فعال شرکت‌کننده را بازداشت کرد.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد