رفتن به محتوا

گوی بلورین کارلووی‌ واری به «جنگجوی کوچک» رسیدمراسم اختتامیه پنجاه‌ودومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کارلووی واری با اعطای جایزه گوی بلورین بهترین اثر به فیلمی از کشور میزبان برگزار شد.

به گزارش رمزپرس به نقل از ایسنا، هیئت داوران جشنواره فیلم کارلووی واری فیلم «جنگجوی کوچک» ساخته «واسلاو کادرنکا» را به عنوان برنده جایزه گوی بلورین بهترین فیلم و همچنین جایزه نقدی ۲۵۰۰ دلاری این رویداد سینمایی معرفی کردند.

این اولین‌بار طی ۱۵ سال اخیر است که فیلمی از کشور میزبان – جمهوری چک – موفق به کسب جایزه اول جشنواره کارلووی واری می‌شود.

جایزه ویژه هیئت داوران به فیلمی درباره مصائب جنگ در یوگسلاوی با عنوان «مردان گریه نمی‌کنند» ساخته «آلن دریژویچ»، کارگردان اهل بوسنی اعطاء شد و «پیتر بِبیاک» از اسلواکی نیز برای فیلم «خط» جایزه بهترین کارگردانی جشنواره را به خانه جشنواره کارلووی واریبرد.

در بخش بهترین بازیگری زن، «جویتا بودنیک» و «الیان اومور» به صورت مشترک برای فیلم «زنان در کیگالی آواز می‌خوانند» برگزیده شدند و «الکساندر یاتسنکو»، بازیگر روس نیز برای نقش آفرینی در فیلم «آریتمی» جایزه بهترین بازیگر مرد را کسب کرد.

هیئت ‌داوران جشنواره کارلووی واری همچنین جایزه بهترین فیلم اول این رویداد سینمایی را به فیلم رمانتیک و آمریکایی «بقیه‌اش برای خودت» و جایزه بازیگر نوظهور را نیز به «وویکا اولتین» برای فیلم رومانیایی «خبر فوری» اعطا کردند.

در بخش رقابتی “شرق غرب” نیز فیلم «چگونه ویکتور الکسی را به خانه سالمندان برد» ساخته «الکساندر هانت» از روسیه برنده شناخته شد و جایزه ویژه هیئت داوران نیز به «دِدِ» ساخته «ماریام خاچوانی» رسید.

«بچه‌های زیاد، یک میمون و یک قلعه» از اسپانیا جایزه بهترین مستند بلند را از آن خود کرد و جایزه بهترین فیلم از نگاه مخاطبان جشنواره نیز به «رودخانه باد» با بازی «جرمی رنر» در نقش اصلی رسید.

پنجاه ودومین جشنواره بین المللی فیلم کارلووی واری از تاریخ ۳۰ ژوئن تا ۸ جولای (۹ تا ۱۷ تیر) در کشور جمهوری چک برگزار شد.
انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد