رفتن به محتوا

تاکید پوتین برنقش موثر ترکیه و ایران در حل بحران سوریه


تیر ۱۹, ۱۳۹۶ بین الملل, خبرمهم

رئیس جمهور روسیه اراده و خواست سه کشور ایران، ترکیه و سوریه را برای حل بحران سوریه بسیار موثر خواند.

پوتین

به گزارش رمزپرس به نقل از ایسنا، ولادیمیر پوتین افزود: با تکیه بر اراده ایران، ترکیه و مسلما دولت سوریه، رئیس جمهور اسد، ما می‌توانیم گام‌های موثری در سوریه برداریم.
وی درخصوص نقش کردها در حل بحران سوریه گفت: اگر چه روسیه با بسیاری از نیروهای کرد در تماس است، اما از نظر تامین سلاح برای کردها، آمریکا به مراتب جلوتر از ما است.
پوتین تاکید کرد: موضوع کردها، یک مسئله بسیار بزرگ و چند جانبه است و ما با گروه‌های کرد بسیاری در تماس هستیم و این یک راز نیست.
رئیس جمهور روسیه با اشاره به موضوعاتی همچون پولشویی، فرار از پرداخت مالیاتی، مبارزه با تروریسم که در مذاکرات اجلاس گروه بیست در هامبورگ بررسی شد، ادامه داد: اگرچه اجلاس گروه بیست، بیشتر بر مبنای اقتصادی است اما در این میان مسائل بسیار زیادی از جمله مسائل سیاسی مطرح شد.
وی گفت: اعضای این اجلاس بر پایداری اقتصاد جهانی به توافق رسیدند که این توافق بسیار مهم است، تا همه ما بتوانیم با هم بر روی یک استاندارد یکسان کار کنیم.
پوتین خاطرنشان کرد، علاوه بر اقتصاد، موضوع مبارزه با تروریسم و ردیابی منابع مالی گروه‌ها به منظور جلوگیری از تامین مالی تروریسم هم مورد بررسی قرار گرفت.

وی هم‌چنین در یک کنفرانس خبری در هامبورگ اظهار داشت: ترامپی که شما در صفحه تلویزیون می‌بینید با ترامپ واقعی اختلاف زیادی دارد. دلایل زیادی وجود دارد که به رغم آن ما می‌توانیم سطحی از همکاری‌های مورد نیاز را ایجاد کنیم.

پوتین در همین حال تاکید کرد که با ترامپ بر سر امنیت سایبری توافق کرده و به اعتقاد وی آمریکا در حال حاضر نسبت به جنگ داخلی سوریه رویکرد عملگرایانه‌تری دارد.

وی گفت: این طور به نظر می‌رسد که موضع آمریکا در قبال سوریه عملگرایانه‌تر است و این درک به وجود آمده که اگر ما تلاش‌هایمان را هماهنگ کنیم می‌توانیم دستاوردهای زیادی داشته باشیم.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد