رفتن به محتوا

قلیچداراوغلو: اردوغان ۲۰۱۹ از سیاست به کنار می‌رود


تیر ۲۰, ۱۳۹۶ بین الملل, خبرمهم

رهبر اپوزیسیون ترکیه با اشاره به انتخابات سال ۲۰۱۹ گفت: اردوغان در سال ۲۰۱۹ از عرصه سیاست خواهد رفت و از آنجایی که خود این مساله را می‌داند فشارها را علیه مردم افزایش می‌دهد.

قلیچداراوغلو

به گزارش رمزپرس به نقل از ایسنا، کمال قلیچداراوغلو، رهبر حزب مردم جمهوری‌خواه ترکیه در گفت‌وگو با خبرگزاری دویچه وله، با اشاره به راهپیمایی ۲۵ روزه از آنکارا تا استانبول گفت: در طول این راهپیمایی چهار کفش خراب کردم.

وی در ادامه اظهاراتش با اشاره به سخنان رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه گفت: او می‌گوید در اواخر امسال محکومیت‌های جدی صادر خواهد شد. این اظهارات نشان می‌دهد که خود او مستقیما  به سیستم قضائی دستور می‌دهد. زمان محکومیت هر فردی مشخص است.

قلیچداراوغلو در پاسخ به سوالی درباره اظهارات اردوغان مبنی بر اینکه صلاح‌الدین دمیرتاش، رهبر محبوس حزب دموکراتیک خلق تروریست است گفت: اردوغان از آنجایی که خود را جای قاضی می‌گذارد همه را تروریست اعلام می‌کند. اردوغان با تمام تلاش‌های خود نتوانست آرای اکثریت را در رفراندوم به دست آورد. خود او نیز می‌داند که در انتخابات آتی خواهد رفت اما باید بداند هرچقدر فشارها را افزایش دهد و هر اقدامی بکند باز وی در سال ۲۰۱۹ از قدرت خواهد رفت.

قلیچداراوغلو درباره بازداشت خبرنگاران ترکیه گفت: قابل قبول نیست که یک خبرنگار به اتهام تروریستی محکوم شود. چنین رفتاری به دنیا این مساله را القا می‌کند که ترکیه توسط یک دیکتاتور اداره می‌شود. در واقع کسی که اتهام وارد می‌کند، کسی که قضاوت می‌کند و کسی که حکم صادر می‌کند یکی است و این مساله بسیار خطرناک است.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد