رفتن به محتوا

نشست خبری کنفرانس بین المللی انقلاب چهارم صنعتی
در نشست خبری کنفرانس بین المللی انقلاب چهارم صنعتی عنوان شد:
برای ورود به انقلاب چهارم صنعتی باید مفاهیم ذهنی را تغییر دهیم
به گزارش رمز پرس دکتر جاسبی در نشست خبری کنفرانس بین المللی انقلاب چهارم صنعتی که  در تهران برگزار شد لازمه ورود به انقلاب چهارم یا انقلاب فناوری اطلاعات و هوشمند سازی سیستم ها را تغییر مفاهیم ذهنی مردم از صنعت، تولید و اقتصاد دانست.
به گزارش این کنفرانس، عبدالله جاسبی، رئیس شورای سیاستگزاری سومین کنفرانس بین المللی انقلاب چهارم صنعتی و عضو شورای انقلاب فرهنگی، در جمع خبرنگاران با بیان چرایی برگزاری این کنفرانس، افزود: امروز برای تحقق اقتصاد مقاومتی که به حق از اصلی ترین دغدغه های مقام معظم رهبری، دولت و مردم است باید بر اقتصاد تولید گرا و دانش بنیان تکیه کرد.
وی سپس با اشاره به نقش بسیار موثر دانشگاهها در پرورش نیروی انسانی تحصیل کرده، اظهار داشت: این نیروهای انسانی متخصص و تحصیل کرده باید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به کار گرفته شوند و با توجه به تغییر و تحولاتی که امروزه در علم و فناوری داریم و موجب گذار بسیار سریع از عصر ارتباطات شده، ورود به عصر فناوری اطلاعات یا انقلاب چهارم، کاری بسیار ضروری و البته سخت و هزینه بر است و ما باید بتوانیم همان طور که در تکنولوژی نانو یا رباتیک در جهان موفق بوده ایم در دوره چهارم انقلاب صنعتی نیز حرفهایی برای گفتن داشته باشیم.
جاسبی همچنین با ارائه توضیحاتی در خصوص اهداف این کنفرانس که برای سومین سال در ایران برگزار می شود خاطرنشان کرد: این کنفرانس چند ویژگی مهم دارد؛ اول، سازماندهی منظم و تشکیل ۱۶ کمیته تخصصی در ذیل این همایش و دوم محدود نبودن اجرای این کنفرانس در تهران.
در این نشست خبری، دکتر محمدرضا رضوی، رئیس شورای علمی کنفرانس و رئیس موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی و دکتر پژمان جعفری ، دبیر شورای سیاستگزاری کنفرانس نیز با پاسخگویی به سوالات خبرنگاران، در خصوص بخش های مختلف علمی و اجرایی این کنفرانس بین المللی توضیحاتی ارائه دادند و اسامی برخی از دانشگاهها ، افراد و شرکت های معتبر اروپایی را که در این کنفرانس حضور داشته و کارگاههای را برپاخواهند کرد اعلان نمودند.
لازم به ذکر است که سومین کنفرانس بین المللی انقلاب چهارم صنعتی در روز پنجشنبه صبح در تهران برگزار خواهد شد و در بخشی از این برنامه، پنجمین دوره دوسالانه کاریکاتور صنعت نیز برگزار و از برندگان آن تقدیر خواهد شد. همچنین در نوبت عصر همان روز و در صبح روز جمعه، کارگاههای تخصصی و نمایشگاه صنعت نیز در حاشیه مراسم برپا خواهد شد. اساتید مدرس کارگاهها همگی از مدیران ارشد و اساتید برجسته مدعو خواهند بود که تجارب خود را با شرکت کنندگان در میان خواهند گذاشت.
همچنین بنا به اعلان رئیس شورای سیاستگزاری ، در روز شنبه ۲۴تیرماه، این کنفرانس با حضور چهره های اروپایی شرکت کننده ، در شهرهای صنعتی اصفهان، تبریز و اراک نیز برگزار خواهد شد.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد