رفتن به محتوا

رییس منابع طبیعی آران و بیدگل :بحران طوفان نمکی،این شهرستان را تهدید می کند


تیر ۲۰, ۱۳۹۶ خبرمهم, مراکز استان ها

رییس منابع طبیعی آران و بیدگل گفت: با تداوم خشکسالی‌ها و کمبود بارندگی دریاچه نمک آران و بیدگل در حال خشک شدن است و بحران طوفان نمکی این شهرستان را تهدید می‌کند.

دریاچه نمک قم

به گزارش رمزپرس به نقل از ایسنا٬ رضا شفیعی در بازدید از طرح‌های اشتغال زایی مناطق بیابانی آران و بیدگل اظهار کرد: براساس کارشناسی‌های انجام شده٬ درصورت تداوم خشکسالی و کاهش ورودی آب به دریاچه در آینده‌ای نزدیک شاهد طوفان و ریز گردهای نمکی به جای ریزگردهای خاکی خواهیم بود که به مراتب آسیب بیشتری به محیط زیست و مردم وارد می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: با سهل انگاری‌های انجام شده در سال‌های گذشته این مشکل به وجود آمده و برای کنترل و جلوگیری از تشدید خشکسالی این دریاچه لازم است منابع طبیعی شهرستان‌های اطراف دریاچه اعتبارات ویژه‌ای برای این منظور در نظر بگیرند و گرنه این ریزگردها شهرهای اطراف را هم تهدید می‌کند.

رییس منابع طبیعی آران و بیدگل گفت: فعال شدن کانون‌های بحرانی نوار ریگ بلند و ریگ‌های پشت کارخانه فولاد کویر از معضلات حاضراست و جاده منتهی به نوار ریگ بلند بر اثر روان شدن شن‌های کنار آن مسدود شده است و باید برای آن چاره اندیشی شود.
انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد