رفتن به محتوا

کاهش نسبی دما در سواحل شمالی کشور/ باران در ۱۴ استان کشور می‌بارد/ تهران ۹ درجه خنک‌ می‌شودمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه طی ساعات آتی بارشهای پراکنده باران در بخشهایی از ۱۴ استان کشور شکل می‌گیرد، گفت: دمای هوای استان تهران در روز پنجشنبه با کاهش محسوس به ۲۹ درجه بالای صفر خواهد رسید.

به گزارش رمزپرس احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: گذر موج بارشی که روز گذشته وارد کشورمان شده امروز بخشی از استانهای گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و سمنان را با بارش رگبار، رعد و برق و وزش باد مواجه می‌کند.

وی ادامه داد: روز چهارشنبه بر شدت بارش در استانهای ساحلی دریای خزر و شمال شرق کشور افزوده خواهد شد و رفته‌رفته گستره بارشها به دامنه‌های جنوبی البرز، البرز، تهران و قزوین و به‌صورت محدودتر استانهای مرکزی و همدان نیز خواهد رسید.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: روز پنجشنبه نیز بارشها علاوه بر استانهای نوار شمالی و دامنه‌های البرز، نواحی زاگرس مرکزی و غرب کشور را هم در بر می‌گیرد.

به گفته وظیفه، روز پنجشنبه جریانات گرم و مرطوب جنوبی و همچنین شرایط ناپایدار تراز میانی جو در جنوب استان سیستان و بلوچستان، ارتفاعات استان کرمان و شرق هرمزگان را با بارش باران، رعد و برق و وزش باد موقتی مواجه خواهد کرد.

وی ادامه داد: جریانات بارشی باعث خواهد شد تا طی ۷۲ ساعت آینده کاهش نسبی دما در سواحل شمالی کشور به‌وجود آید.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه سرعت وزش باد طی سه روز آینده خوزستان و بخشهای شرقی کشور را در برمی‌گیرد، گفت: طی ساعتهای آتی وزش باد در خوزستان، و بخشهایی از سیستان و بلوچستان(زابل) شدت می‌گیرد که احتمال وقوع گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، شهرکرد با ۱۳ درجه بالای صفر را خنک‌ترین و اهواز با ۵۱ درجه بالای صفر را گرم‌ترین نقاط کشور دانست و تصریح کرد: دمای هوای استان تهران امروز با کاهش دو درجه‌ای به ۳۸ درجه بالای صفر رسید.

وظیفه اظهار کرد: فردا وضعیت هوای تهران قسمتی ابری  همراه با وزش باد، احتمال رگبار و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و دمای هوا نیز فردا با کاهش سه درجه‌ای در گرمترین لحظات به ۳۵ درجه بالای صفر خواهد رسید؛ دمای هوای تهران در روز پنجشنبه با کاهشی محسوس  ۲۹ درجه بالای صفر خواهد شد.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد