رفتن به محتوا

شورشیان شرق اوکراین از ایجاد کشوری جدید خبر دادندجمهوری خودخوانده موسوم به جمهوری خلق دونتسک که از سوی شورشیان جدایی طلب شرق اوکراین ایجاد شده از تشکیل یک کشور جدید به نام “مالوروسیا” خبر داد که بر طبق گفته رهبران این جمهوری یک کشور جانشین برای اوکراین خواهد بود.

الکساندر زاخارچنکو، رهبر جمهوری خودخوانده دونتسک

به گزارش رمزپرس به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، الکساندر زاخارچنکو، رهبر جمهوری خلق دونتسک امروز (سه‌شنبه) از پیشنهاد یک دوران اتحاد سه ساله با هدف تشکیل کشور جدیدی به نام مالوروسیا (روسیه‌ کوچک) به عنوان راهی برای حل جنگ داخلی سه ساله اوکراین خبر داد.

زاخارچنکو به خبرنگاران گفت: ما پیشنهاد تشکیل کشور مالوروسیا را دادیم. مالوروسیا یک کشور نوپای مستقل است. برای آن یک فرایند احتمالی سه ساله در نظر گرفته شده است.

او گفت: مذاکرات در داخل جمهوری خلق دونتسک به این نتیجه رسید که اوکراین یک کشور شکست خورده است.

او از جامعه بین‌المللی خواست تا از طرح پیشنهادی او حمایت کند.

زاخارچنکو گفت: ساکنان مناطق باید از ما حمایت کنند. این راه حل زمانی امکان پذیر است که جامعه بین‌المللی از این ایده حمایت کنند.

کشور مالوروسیا به عنوان یک کشور فدرالی مستقل با پایتختی دونتسک معرفی شده است. قرار است قانون اساسی این کشور جدید بعد از یک همه پرسی تصویب شود.

زاخارچنکو ادامه داد: قانون اساسی مالوروسیا حاکی از پذیرش وضعیت عدم تعهد و سیاست بازیابی روابط با روسیه خواهد بود.

در پی اعلام استقلال از سوی رهبر جمهوری خودخوانده خلق دومنتسک و تشکیل کشور جدید به اصطلاح مالوروسیا، پترو پوروشنکو، رئیس جمهور اوکراین وعده داد که حاکمیت کشورش در مناطق شرقی را بازیابی خواهد کرد.

سخنگوی پوروشنکو به نقل از وی در توئیتر نوشت: پروژه “نووروسیا” دیگر به خاک سپرده شده است. اوکراین حاکمیتش را در مناطق دونباس (دونتسک و لوهانسک) و کریمه بازیابی خواهد کرد.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد