رفتن به محتوا

“نماد قدرت نظامی آمریکا” فردا با دستور ترامپ وارد خدمت می‌شودناو هواپیمابر نسل جدید آمریکا موسوم به ناو جرالد آر. فورد قرار است بالاخره فردا (شنبه) رسما در نیروی دریایی آمریکا به خدمت گرفته شود، دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور به این مناسبت یک سخنرانی انجام خواهد داد.

ترامپ

به گزارش رمزپرس به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: ناو نسل جدید یو اس اف جرالد آر. فورد اولین ناو کلاس جدید “جرالد آر. فورد” خواهد بود و اولین کلاس ناوهای نسل جدید آمریکایی است.

ناو هواپیما بر کلاس ناو جرالد آر. فورد، که از آن به عنوان “نماد قدرت نظامی آمریکا” یاد می‌شود، اولین فروند از نسل ناوهای هواپیمابر جدید آمریکا پس از چهل سال است. طراحی ناوهای کنونی ایالات متحده مربوط به چهار دهه پیش است.

وزارت دفاع آمریکا تشریح کرد که نیروی دریایی این کشور قصد دارد ۴۳ میلیارد دلار برای توسعه و ساخت سه ناو کلاس جرالد آر. فورد، و همچنین کلاس‌های جان اف کندی و اینترپرایز در آینده سرمایه گذاری کند.

ناو کلاس جرالد آر. فورد که با سه سال تاخیر و صرف میلیاردها دلار بودجه اضافی قرار است وارد خدمت شود، بنا به اعلام مقام‌های آمریکایی در بر دارنده دستاوردهای پیشرفته چشمگیری نسبت به ناوهای سابق است. از جمله این توانایی‌ها برخورداری از سیستم پرتاب هواپیمای الکترومغناطیسی، رادار دو بانده و سیستم‌های یکپارچه جنگی است.

این ناو به عنوان قدرتمندترین ناو هواپیمابر آمریکا قرار است فردا در پایگاه نیرودریایی آمریکا به نام پایگاه “نور فلک” در ساحل ویرجینیا آغاز به کار کند. قرار است این کلاس از ناوها به طور تدریجی جایگزین ناوهای کلاس نیمیتز شوند. در این ناو ۲۶۰۰ ملوان مجموعا خدمت خواهند کرد که ۶۰۰ عدد کمتر از پرسنل ناو کلاس نیمیتز است.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد