رفتن به محتوا

خاموشی را جدی بگیریم!طبق اعلام سازمان هواشناسی از امروز تا آخر هفته شاهد ورود یک موج گرم هماهنگ در کشور خواهیم بود که همین مساله احتمال خاموشی در کشور را افزایش داده و به همین دلیل مسووولان برقی هشدارهای جدی را برای مدیریت مصرف می‌دهند.

خاموشی

به گزارش رمزپرس به نقل از ایسنا، تهدید خاموشی برای برخی استان‌ها جدی تر شده است. طبق اعلام مسوولان احتمال خاموشی در پایتخت بسیارپر رنگ است. در همین راستا صبوری – مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ – از  کلیه شهروندان تهرانی خواست که با توجه به  پیش بینی افزایش دمای هوا در روزهای آینده، مصرف برق را در ساعات پیک بار (۱۲ تا ۱۶ و ۲۰ تا ۲۳) مدیریت کنند.

وی با اشاره به رشد سالانه پنج درصدی مصرف برق در  کلان شهر تهران اظهار کرد: در حال حاضر بیشترین مصرف برق مشترکان به دلیل  استفاده از وسایل سرمایشی است؛ از این رو تقاضای ما از مشترکان خانگی، انتقال استفاده از وسایل برقی پرمصرف به ساعات غیر پیک است .

به گفته وی از ۸۷۶۰ ساعت در طول یک سال فقط ۴۰۰ ساعت با  اوج مصرف برق مواجه هستیم و در صورتی که مشترکان بخش خانگی نسبت به مصرف خود حدود ۱۰ درصد صرفه جویی داشته باشند، می توان صنعت برق  کشور را در تامین برق پایدار و جلوگیری از بروز خاموشی یاری رساند.

البته این شرایط تنها محدود به پایتخت نمی شود و سایه خاموشی در استان های دیگر همچون خوزستان، مازندران، کرمانشاه و ایلام نیزحکم‌فرماست و طبق اعلام محمودرضا حقی‌فام – معاون همانگی توزیع شرکت توانیر – لازم است که توسط تمام مشترکان خانگی و تجاری ۴۰۰۰ مگاوات مدیریت مصرف صورت گیرد.

مشترکان خانگی  در ساعت‌های ۱۲ تا ۱۶ با استفاده از راهکارهایی همچون تنظیم درجه کولرهای گازی بین ۲۳ تا ۲۵ درجه سانتیگراد، استفاده از دور کند کولرهای آبی، عدم استفاده از وسایل پرمصرف و عدم استفاده همزمان از وسایل پرمصرف برقی در ساعت های مذکور می توانند ضمن کمک به کاهش هزینه های خانواده خود، صنعت برق را نیز در امر خدمت رسانی یاری کنند.

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد