رفتن به محتوا

عراقچی: تحریم‌ ها ادامه دشمنی آمریکا با ایران استتحریم های آمریکا ادامه دشمنی این کشور با ایران است ، همیشه بوده و ادامه خواهد داشت.

عراقچی

به گزارش رمزپرس به نقل از ایسنا، سیدعباس عراقچی در برنامه “نگاه یک” با اشاره به قانون کنگره آمریکا در تحریم ایران اظهار کرد: این تحریم‌ها ادامه دشمنی آمریکا است و همیشه بوده و ادامه خواهد داشت. این روندی بوده که بعد از انقلاب شروع کردیم و با افتخار با استکبار مبارزه کردیم و همان طور که رهبری گفتند آنها با اصل نظام ما دشمنی دارند و قرار هم نبوده این دشمنی کاهش یابد.برخی بر این نظرند که برجام قرار بوده عقد اخوت بین ما و آمریکا ایجاد کند در حالی که برجام توافقی بین ایران و شش کشور بوده است. اگر هر نقطه ضعفی هم نداشت آیا توقع داشتیم که دیگر آمریکا ما را تحریم نکند قطعا چنین توقعی کسی نداشته است.

وی گفت: واکنش ما به قانون تحریمی جدید آمریکا قاطعانه و در موقع خود خواهد بود.

عراقچی افزود: کسی انتظار نداشته باشد دشمنی آمریکا در اثر برجام یا هر چیز دیگر کاهش یابد.

وی اقدام آمریکا در تحریم ایران را خصمانه دانست و افزود: رفتار ایران تهاجمی‌تر شده است و حرف از سیاست “به عقب  راندن” ایران می‌زنند یعنی ایران خود را با برجام بازسازی کرد و فروش نفت به قبل از تحریم رسیده و صنعت هواپیمایی‌اش راه افتاده و تورمش یک رفمی شده و ایران دارد قدرتمند می‌شود و در منطقه هم از متحدانش حمایت می‌کند و نفوذ و تاثیر در منطقه دارد، توان موشکی دفاعی دارد و از این رو می‌گویند این ایران را باید عقب راند از طریق از بین بردن برجام.

عراقچی اظهار کرد: این حرف ترامپ است و از روز اول هم این حرف را زد و اجماع است که جلوی قدرتمند شدن ایران را باید گرفت و با ایجاد فضای منفی مانع از فعالیت کشورهای دیگر با ایران شوند.

وی گفت: در چندین بند برجام ۲۶، ۲۸ و ۲۹ گفته شده که برجام باید با حسن نیت و در فضای سازنده اجرا شود و آنها متعهد شدند کاری که عادی‌سازی روابط ایران را مختل نکنند و با این تحریم در عمل برجام را نقض کرده‌اند با وجود این که کنگره آمریکا تلاش کرده که بندهای این قانون جدید برجام را نقض نکند اما این اتفاق افتاده است.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد