رفتن به محتوا

متخصص اطفال: کرونا دلتا کودکان را بیشتر درگیر می‌کندمتخصص اطفال: کرونا دلتا کودکان را بیشتر درگیر می‌کند 

به گزارش رمز پرس از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی،دکتر شیما شکری اظهار داشت: علائم گوارشی مانند دل درد، استفراغ و اسهال بیشترین علائم مشاهده در کودکان مبتلا به کرونای دلتا است.

وی اضافه کرد:  علایم این بیماری در کودکان  مانند تب، بدن درد، تنفس تند و سرفه دارند و چون علایم اولیه کرونای دلتا، شبیه سرماخوردگی است، بسیاری از خانواده ها این علائم را به دلیل آب بازی کردن فرزند خود در تابستان و یا خوابیدن زیر باد کولر نسبت می دهند.

این متخصص اطفال افزود:🛑خانواده ها، اسهال کودکان در فصل تابستان را جدی بگیرند و والدین باید مراقبت‌های لازم را با توجه به درگیری کودکان ۸ الی ۱۲ سال با ویروس دلتا انجام دهند و با کوچکترین علائمی شبیه سرماخوردگی، حتما به مراکز درمانی مراجعه کنند.

استان خراسان شمالی از اواخر اسفندماه سال ۹۸ وارد شیوع همه گیری ویروس کرونا شد و تاکنون چهار موج از این بیماری را پشت سر گذاشت و هم اکنون در موج پنجم همه گیری این ویروس قرار دارد و  تعدادی انگشت شمار بیمار مشکوک به کرونا ویروس دلتایی موسوم به هندی نیز در این خطه شمال شرق کشور شناسایی و در قرنطینه قرار گرفتند و  در ۱۰ روز گذشته ۲۸ نفر براثر بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و حدود ۳۰۰ نفر نیز در بیمارستان های استان بستری و تحت درمان قرار دارند.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد