رفتن به محتوا

حمایت ۵۰ میلیون یوانی شرکت “اِرک” (ERKE) از سیل زدگان چین و شهروندان دیجیتالی که جبران کردند!


مرداد ۴, ۱۴۰۰ بین الملل, مالی

شرکت ارک روز چهارشنبه تصویری را در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ویبو منتشر کرد و از کمک ۵۰ میلیون یوانی خود به سیل‌زدگان استان هنان خبر داد.

 به گزارش رمز پرس ازعصر ایران با توجه به این که بسیاری از قسمت های استان هنان در مرکز چین پس از بارش های شدید باران و جاری شدن سیل تحت تاثیر این شرایط قرار گرفته اند، شرکت های چینی با اهدای کمک های مالی خود در تلاش برای بهبود شرایط این مناطق هستند. در این میان، اقدامات برخی شرکت های چینی توجه مصرف کنندگان را بیشتر به سوی خود جلب کرده است.

ارک

در همین راستا، شهروندان دیجیتال چینی عمیقا تحت تاثیر کمک ۵۰ میلیون یوانی (۷٫۷۴ میلیون دلار) شرکت محصولات ورزشی اِرک (ERKE) قرار گرفته اند. با توجه به کمک سخاوتمندانه این شرکت، شهروندان دیجیتال چینی تصمیم گرفتند تا با خرید محصولات ارک از آن پشتیبانی کنند.

شرکت ارک روز چهارشنبه تصویری را در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ویبو منتشر کرد و از کمک ۵۰ میلیون یوانی به سیل‌زدگان استان هنان خبر داد. این پست تا روز شنبه بیش از ۱۰ میلیون لایک و ۲۷۰ هزار نظر داشت که بیشتر آنها از این اقدام شرکت تقدیر کرده بودند.

این واقعیت که ارک شرکتی کوچک و رده پایین در برابر شرکت های مطرح بین المللی چینی است، هرچه بیشتر شهروندان دیجیتال را تحت تاثیر قرار داد. کمک ۵۰ میلیون یوانی برای شرکتی که کسب و کارش روند هموار توسعه را طی چند سال گذشته تجربه نکرده است، مبلغ چشمگیری محسوب می شود. روز پنج شنبه، شرکت ارک در فهرست جستجوی داغ شبکه اجتماعی سینا ویبو، معادل چینی توئیتر، قرار گرفت.

پخش زنده این شرکت در پلتفرم خرید آنلاین تائوبائو در روز پنجشنبه نیز با بیش از ۲ میلیون بیننده توجهات بسیاری را به سوی خود جلب کرد. در مقام مقایسه، موارد مشابه گذشته کمتر از ۱۰ هزار بیننده داشتند. روند افزایش محبوبیت ارک در روز جمعه ادامه داشت و کانال پخش زنده این شرکت ۷٫۵ میلیون بیننده داشت. آمار نشان می داد که ارک طی ۳۶ ساعت در تمام شبکه های اجتماعی خود فروش بیش از ۶۷ میلیون یوانی داشته است.

شهروندان دیجیتال چینی نه تنها بیینده پخش زنده ارک بودند، بلکه حمایت خود را با خرید محصولات شرکت از طریق این بستر دیجیتال نشان دادند.

بنابر آمار ارائه شده توسط پلتفرم تجارت الکترونیک JD.com، ارک در روزهای پنجشنبه و جمعه شاهد افزایش ۲۸۰ درصدی فروش خود بر مبنای سالانه بود و تنها در روز جمعه افزایش ۵۲ برابری فروش خود را تجربه کرد.

در واکنش به پشتیبانی قابل توجه شهروندان دیجیتال چینی، وو رونگژائو، رئیس شرکت ارک، مقابل دوربین ظاهر شد و از شهروندان چینی به خاطر پشتیبانی خود از این شرکت قدردانی کرد.

وو در روز یکشنبه در حساب کاربری شبکه اجتماعی رسمی خود به این نکته اشاره داشت که شرکت ارک از زمان تاسیس در سال ۲۰۰۰ با سختی های مختلف از جمله سیل، بحران مالی جهانی و آتش سوزی مواجه بوده است.

در مقایسه با دیگر شرکت های تولید کننده محصولات ورزشی چینی که توجه خریداران بسیاری را به ویژه از بین نسل جوان به خود معطوف کرده اند، ارک طی چند سال اخیر شاهد افت فروش خود بوده است.

در سال ۲۰۲۰، درآمد ارک برابر با ۲٫۸ میلیارد یوان بود که بسیار کمتر از درآمد برندهای ورزشی مطرح چین مانند لی-نینگ با ۱۴٫۴ میلیارد یوان و آنتا با ۳۵٫۵ میلیارد یوان محسوب می شود.

شهروندان دیجیتال چینی حس مسئولیت پذیری اجتماعی قوی ارک را تحسین کرده و همچنین از این شرکت خواسته اند برای افزایش فروش خود توجه بیشتری به بازاریابی و تبلیغات داشته باشد.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد