رفتن به محتوا

ارسال فهرست ۲۳ هزار نفری خبرنگاران به وزارت بهداشت برای تزریق واکسن


مرداد ۶, ۱۴۰۰ بهداشت و سلامت

مطابق سند ملی واکسیناسیون و با هماهنگی انجام‌شده با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تزریق واکسن اصحاب رسانه، فهرست ۲۳ هزار نفری خبرنگاران، اعضای خانه‌های مطبوعات در سراسر کشور، اعضای روزنامه‌نگار صندوق اعتباری هنر برای معاونت بهداشت آن وزارتخانه ارسال شد.

به گزارش گروه فرهنگی رمز پرس از روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیرو اطلاعیه قبلی این معاونت و اخذ اطلاعات از صاحبان امتیاز و مدیران مسئول رسانه ها از طریق سامانه جامع رسانه های کشور و نیز اطلاعات خبرنگاران در صندوق اعتباری هنر و سامانه خانه‌های مطبوعات فهرست اسامی تهیه و ارسال شده است. بر اساس هماهنگی به عمل آمده طی روزهای آینده، چگونگی زمان بندی تزریق واکسن و مراجعه اعلام خواهد شد. همچنین فهرست اسامی معرفی شده در راستای شفافیت منتشر می شود.
بیش از ۴۵۰۰ رسانه شامل خبرگزاری‌ها، روزنامه ها، پایگاه های خبری و نشریات، از امکان ثبت مشخصات خبرنگاران خود برای واکسیناسیون در سامانه جامع رسانه‌های کشور برخوردار بودند. ضمنا با توجه به‌ امکان افزایش سهمیه تزریق واکسن خبرنگاران در روزهای آتی، شیوه جمع‌آوری اسامی برای فهرست دوم خبرنگاران و اصحاب رسانه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

به گزاش ایرنا، تا کنون افراد ۶۰ سال به بالا بر اساس فراخوان وزارت بهداشت واکسن کرونا تزریق کرده‌اند، البته در بعضی استان‌ها مانند سیستان و بلوچستان و هرمزگان سنین پایین تر برای تزریق واکسن ثبت‌نام کرده‌اند و واکسن زده‌اند.

همچنین  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز (سه شنبه، پنجم مرداد) در نامه‌ای به علیرضا رییسی، معاون بهداشت این وزارتخانه خواستار واکسیناسیون پنج گروه جدید و هدف شامل رانندگان، زندانیان، معلمان، خبرنگاران و مبتلایان به دیابت به میمنت عید غدیرخم شد.

تاکنون ۸ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۳۳۲ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۴۹۶ هزار و ۶۷۷ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۰ میلیون و ۹۷۱ هزار و ۹ دُز رسیده است.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد