رفتن به محتوا

کرونا؛ طولانی ترین قرنطینه و تعطیلی در سیدنی استرالیا/ ۴ هفته تمدید شد


مرداد ۷, ۱۴۰۰ بهداشت و سلامت

مقامات سیدنی هشدار دادند که برای لغو یا کاهش مقررات محدود کننده، انتقال فعال در جامعه باید نزدیک به صفر باشد.

سیدنی، بزرگترین شهر استرالیا تعطیلات سراسری خود را به دلیل افزایش شمار مبتلایان و شکست طرح در خانه بمانید به مدت ۴ هفته تمدید کرد.

به گزارش رمز پرس  به نقل از رویترز، مقامات این شهر ۵ میلیون نفری در ۵ هفته گذشته و به دلیل شیوع شدید سویه دلتا طرح “در خانه بمانید” و تصیلات سراسری را در سیدنی و مراکز حومه آن اجرایی و اینک طرح خود را به مدت ۴ هفته دیگر تمدید کردند.

ایالت “نیو ساوت ولز” به مرکزیت سیدنی در روزهای سه شنبه و دوشنبه به ترتیب از شناسایی ۱۷۷ و ۱۷۲ بیمار جدید کرونا خبر داد.

این بزرگترین میزان افزایش کرونا در ماه‌های اخیر در استرالیا محسوب می‌شود.

گفته می‌ شود یک راننده بدون ماسک و واکسینه نشده فرودگاه باعث شیوع فعلی در سیدنی است.

این ایالت در روز گذشته از مرگ زنی ۹۰ ساله به عنوان یازدهمین مرگ در موج یک ماه اخیر کرونا خبر داد.

مقامات این ایالت می‌گویند نگران فعالیت ۴۶ مبتلایی هستند که قبل از تشخیص در جامعه رفت و آمد داشته و قرنطینه نشده‌اند. آنها هشدار دادند که برای لغو یا کاهش مقررات محدود کننده، انتقال فعال در جامعه باید نزدیک به صفر باشد.

“گلدیس برجیکلیان” عالی‌ترین مقام ایالت نیوساوت ولز در یک کنفرانس خبری گفت: من به اندازه همه شما ناراحت و ناامید هستم که در این مدت نتوانستیم شمار مبتلایان را در زمان دلخواه و برنامه ریزی شده کاهش دهیم اما موضوع این است که این روند واقعیت دارد”.

افسران پلیس در حال چک کردن هویت افرادی که در طول تعطیلات سراسری شیوع سویه دلتا در باشگاه فضای باز “بوندی بیچ” شهر سیدنی ورزش می‌کنند/ عکس: رویترز

تمدید قرنطینه سیدنی

وی افزود: پلیس اجرای قوانین فاصله گذاری اجتماعی را افزایش داده و از مردم می‌خواهد تا موارد مشکوک و متخلف را گزارش دهند. او گفت: “ما نمی‌توانیم با افرادی که کارهای اشتباه می‌کنند، کنار بیاییم، آنها همه ما را عقب می اندازند”.

“برجیکلیان” افزود: با نقض قوانین و شرکت ۵۰ نفر در یک مراسم عزاداری حدود ۴۵ نفر به کرونا مبتلا شدند.

تمدید طرح “در خانه بمانید” و تعطیلات “سریع و ناگهانی” تعطیلات سیدنی را به طولانی ترین تعطیلات از زمان اولیه شیوع همه‌گیری در این کشور تبدیل کرده و احتمالا دومین رکود اقتصادی این کشور طی دو سال اخیر را در بر دارد. برخی از اقتصادان ضرر این رکود را ۱٫۴۷ تریلیون دلار برآورد کرده اند.

مقامات نیو ساوت ولز برای کاهش اثرات اقتصادی این تعطیلات ممنوعیت برخی از ساخت‌ و سازها در این ناحیه را حذف خواهند کرد.

“ریحان احمد” صاحب یک فروشگاه در “بنکسون” یکی از مناطق آسیب دیده گفت: به نوعی باید زنده بمانیم و ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد.

نظرسنجی ها نشان می‌دهد حمایت از دولت “اسکات موریسون” نخست وزیر استرالیا به دلیل کندی واکسیناسیون کاهش یافته و مقامات به خاطر کمبود واکسن و تغییر مشاوره‌های نظارتی مورد سرزنش قرار می گیرند.

موریسون در یک کنفرانس خبری تلویزیونی گفت: هیچ میانبری وجود ندارد و ما باید صبر کنیم و از این ماجرا عبور کنیم.

وی افزود: تمام متقاضیان واکسن تا پایان سال واکسینه خواهند.

تا کنون این کشور دوزهای واکسن را به گروه سنی ۴۰ تا ۶۰ سال رسانده اما در بسیاری از مناطق دانش‌آموزان دبیرستانی سیدنی از شیوع ویروس کووید آسیب دیده اند.

دولت‌های ایالتی و فدرال گفته اند در حال گسترش بودجه امداد هستند تا شرکت‌های آسیب دیده را برای پرداخت حقوق و دستمزد یاری کنند.

از شیوع بیماری همه گیر کرونا در استرالیای ۲۵ میلیون نفری بیش از ۳۳ هزار ۲۰۰ نفر در این کشور به کووید ۱۹ مبتلا و حدود ۹۲۱ نفر جان باخته‌اند .

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد