رفتن به محتوا

هشدار بایدن درباره احتمال وقوع جنگ با چین و روسیه


مرداد ۷, ۱۴۰۰ فرامنطقه ای, گوناگون

 “جو بایدن” رییس جمهوری آمریکا هشدار داد ممکن است در اثر حملات سایبری کشورهایی چون چین و روسیه به کشورش، یک جنگ تمام عیار و واقعی بین ایالات متحده آمریکا و این دو کشور در بگیرد.

به گزارش رمز پرس به نقل از رویترز، بایدن این هشدار را  دیروز (سه شنبه) در جریان بازدید  از اداره اطلاعات ملی آمریکا  (ODNI) که بر عملکرد ۱۷ نهاد اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا نظارت دارد، بیان کرده است.

او گفت که وقوع یک جنگ واقعی با یک قدرت بزرگ در اثر انجام حملات سایبری به ایالات متحده آمریکا بیش از یک احتمال است.

بایدن گفت، “شی جن‌پینگ” رئیس جمهور چین در مورد تبدیل چین به قوی ترین قدرت اقتصادی و نظامی جهان تا سال ۲۰۴۰ بسیار مصمم است.

او افزود تهدیدات سایبری از جمله حملات باج افزار “به طور فزاینده ای قادر به ایجاد آسیب و اختلال در دنیای واقعی هستند”.

بایدن گفت من فکر می‌کنم اگر درگیر یک جنگ- یک جنگ واقعی با یک قدرت بزرگ- بشویم، به احتمال زیاد دلیل آن حملات سایبری خواهد بود که به طور تصاعدی امکان و توانایی  چنین حملاتی در حال افزایش است.

دولت بایدن طی ۶ ماه گذشته  دولت های روسیه و چین یا هکرهای مستقر در این دو کشور را به انجام برخی از حملات سایبری به تاسیسات و نهادهای ایالات متحده آمریکا متهم کرده است. مقامات آمریکایی هشدار داده اند که دولت با ترکیبی از “ابزارهای مرئی و نامرئی” به این حملات پاسخ خواهد داد.

طی ماه های گذشته و از زمان روی کار آمدن جو بایدن در بهمن ۱۳۹۹، حملات سایبری گسترده به نهادهای مختلف آمریکایی افزایش قابل ملاحظه ای داشته و در مواردی این حملات باعث ایجاد اختلال در روند عرضه سوخت در ایالات مختلف آمریکا شده است.

بایدن همچنین در اظهارات دیروز خود با اشاره به مشکلات “ولادیمیر پوتین” همتای روس خود گفت:” پوتین اقتصادی را در دست دارد که فقط سلاح اتمی دارد. او می‌داند که در دردسر واقعی است که به نظر من، این امر حتی او را خطرناک‌تر می‌کند.”

 

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد