رفتن به محتوا

رئیس سازمان برنامه و بودجه:بازنشسته‌ها نگران نباشند


مرداد ۱۲, ۱۴۰۰ خیلی مهم روزانه

به گزارش رمز پرس  رئیس سازمان برنامه و بودجه آخرین اقدامات صورت‌گرفته در رابطه با تغییر حقوق در بخش‌های مختلف برای کارکنان و بازنشستگان را اعلام کرد و در اظهاراتش اشاره داشت که در برخی موارد آنچه لازم بوده، دولت انجام داده و باید مجلس اقدام کند.

.

*بازنشسته‌ها نگران نباشند

اولین موضوعی که رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره آن توضیح داد، لایحه دائمی شدن متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان لشگری، کشوری و تامین اجتماعی بود و اعلام کرد که پیش‌نویس این لایحه بعد از مشورت با نمایندگان بازنشستگان آماده، در دولت تصویب و در نهایت به مجلس تقدیم شد و اکنون منتظر هستیم تا نمایندگانی که اعلام کرده بودند آماده تصویب این لایحه هستند در این رابطه اقدام کنند.

وی افزود: لایحه در مجلس است و نباید دیگر مجلس دنبال بار مالی آن باشد چراکه وقتی دولت لایحه‌ای را به آن ارائه می‌کند یعنی بار مالی آن را پیش‌بینی کرده است مگر این‌که نماینده‌ها طرح‌هایی را به آن اضافه کنند که نیاز به تامین مالی جدید داشته باشد.

نوبخت با بیان این‌که دولت در پایان خود لایحه را نهایی کرده و انتظار همکاری مجلس برای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را دارد، گفت: البته نیازی هم به لایحه نیست و نباید بازنشستگان در این رابطه نگران باشند ما در استعلام سازمان بازنشستگی کشوری نیز تاکید کرده‌ایم که اجرای این طرح مقید به یک سال نیست و باید استمرار داشته باشد.

.انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد