رفتن به محتوا

تقویت مناسبات با کشورهای آمریکای لاتین اولویت‌ سیاست خارجی ایران است


مرداد ۱۳, ۱۴۰۰ بین الملل, سیاست خارجی

رییس جمهوری گفت: تقویت مناسبات سیاسی و اقتصادی با کشورهای آمریکای لاتین از اولویت‌های سیاست خارجی ایران است.

به گزارش رمز پرس از پایگاه اطلاع رسانی دولت،  حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی در دیدار «ساچا سرخیو لورمتی سولیز» دبیرکل اتحادیه بولیواری ملل آمریکای ما (آلبا) با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو اتحادیه آلبا از ارزش‌های مشترک برخوردار هستند، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران مصمم است مناسبات سیاسی و اقتصادی خود را با کشورهای عضو این اتحادیه بیش از پیش تقویت کند و این کار را در راستای ارزش‌ها و مواضع مشترک دو طرف ارزیابی می‌کند.

رییسی بر ضرورت همکاری دوجانبه تصریح کرد و افزود: ضروری است با برنامه‌ریزی و طراحی مناسب سطح همکاری‌ها و هماهنگی‌های خود را در عرصه‌های مختلف دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی، افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه کشورهای استکباری و زیاده‌خواه جهان تلاش ملت‌های مستقل و آزادیخواه را ضدارزش دانسته و در مقابل آن توطئه می‌کنند، خاطرنشان کرد: بی‌تردید فعال شدن هرچه بیشتر سطح همکاری ایران و کشورهای آمریکای لاتین می‌تواند آمریکایی‌ها و سایر مستکبرین را منفعل کند.

«ساچا سرخیو لورمتی سولیز» دبیرکل اتحادیه آلبا نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از اینکه به نمایندگی از ۹ کشور عضو این اتحادیه در تهران حضور یافته و با تبریک انتخاب حجت‌الاسلام رییسی به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران، بیان کرد: هدف اتحادیه «آلبا» این است که روابط میان کشورهای عضو آلبا و جمهوری اسلامی ایران را هر چه بیشتر ارتقا دهد.

وی خاطرنشان کرد: ایران و اتحادیه آلبا از مشترکات فراوانی برخوردار بوده و هر دو به دنبال دفاع از استقلال و حق حاکمیت ملت‌ها و ایستادگی مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا هستند.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد