رفتن به محتوا

ارائه لیست وزرا به مجلس و زمان بررسی صلاحیت هالیست وزرای پیشنهادی فردا تقدیم مجلس می شود

لیست وزرای پیشنهادی فردا تقدیم مجلس می شود

نایب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی گفت که لیست وزرای پیشنهادی دولت سید ابراهیم رئیسی فردا تقدیم مجلس می شود.

 بر اساس گفت وگوی صورت گرفته بین مجلس و دولت قرار است لیست وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم تا فردا ظهر تقدیم مجلس شود.

به گزارش رمز پرس  حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از احتمال ارائه لیست اعضای کابینه دولت در جلسه فردا( یکشنبه ۱۷ مرداد) قوه مقننه خبر داد و گفت: اگر فردا این لیست به مجلس ارائه شود در همان روز اعلام وصول خواهد شد.

وی با بیان اینکه پس از اعلام وصول، کمیسیون های تخصصی مجلس به بررسی سوابق و برنامه‌های وزرای پیشنهادی خواهند پرداخت،ادامه داد: تا آخر هفته جاری کمیسیون ها گزارش خود درباره وزرای پیشنهادی را به هیئت رییسه مجلس ارائه می کنند.

نماینده شاهین شهر در مجلس درباره نحوه برگزاری جلسات علنی پارلمان برای بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی، عنوان کرد: در جلسه آتی هیئت رئیسه درباره اینکه از چه زمانی روند بررسی صلاحیت ها را آغاز کنیم باید تصمیم گیری و جمع بندی شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: اگر لازم باشد و با توجه به میزان موافقان و مخالفان وزرا، نمایندگان در دو یا سه شیفت به بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی می پردازند.

حاجی دلیگانی اظهارداشت: پیش بینی می شود اگر فردا لیست وزرا به مجلس ارائه شود تا سه شنبه هفته آینده بحث رای گیری در صحن علنی پارلمان برای وزرای پیشنهادی انجام شود.

انتهای پیام/

انتهای پیام

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد