رفتن به محتوا

نجات جان ۳۸ هزار آلمانی با واکسن کرونابر اساس تخمین “مرکز کنترل بیماری” آلمان واکسن ضد کرونا جان بیش از ۳۸هزار  نفر را در این کشور نجات داده است.

به گزارش رمز پرس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، موسسه “رابرت کخ” آلمان  روز شنبه (امروز) اعلام کرد که بر اساس یک مدل محاسبه، واکسیناسیون سراسری بر ضد کرونا در این کشور در ۶ و نیم ماه گذشته جان دستکم ۳۸ هزار آلمانی را از مرگ نجات داده است.

این موسسه همچنین تخمین زده با واکسیناسیون سراسری از مراجعه  ۷۶ هزار بیمار مبتلا به کووید۱۹ به بیمارستان ها و تقریبا از بستری شدن بیش از ۲۰ هزار نفر در بخش مراقبت های ویژه جلوگیری شده است.

همچنین بر اساس این مطالعه تخمینی، واکسیناسیون کرونا در آلمان از ابتلای ۷۰۶ هزار نفر به ویروس کرونا جلوگیری کرده است.

موسسه “رابرت کخ” در بیانیه ای گفته:” “اثربخشی بالای کارزار واکسیناسیون علیه بیماری کووید ۱۹ به طرز چشمگیری نشان می دهد که واکسیناسیون راه را برای خروج از همه گیری هموار می کند.”

دولت آلمان واکسیناسیون سراسری علیه ویروس کرونا را از اواخر سال ۲۰۲۰ آغاز کرد و تاکنون بیش از ۴۵ میلیون نفر یعنی حدود ۵۵ درصد از جمعیت این کشور به طور کامل واکسینه شده اند.

وزیر بهداشت آلمان روز شنبه (امروز) گفت در راستای کارزار واکسیناسیون سراسری تاکنون حدود ۵۱٫۸ میلیون نفر یا ۶۲٫۳ درصد از جمعیت آلمان حداقل یک دوز واکسن کرونا تزریق کرده اند.

واکسیناسیون بر ضد ویروس  کرونا در آلمان که در ۲ ماه ابتدایی بسیار کُند پیش می رفت از ماه مارس سال جاری (فروردین ۱۴۰۰ ) سرعت گرفت اما روند واکسیناسیون طی هفته های اخیر بار دیگر کاهش یافته است.

برخی از شهروندان آلمان تحت تاثیر کارزارهای ضد واکسن در شبکه های اجتماعی، از زدن واکسن امتناع می کنند.

مقامات بهداشتی آلمان نگران موج چهارم شیوع سویه دلتا ویروس کرونا هستند؛ زیرا مسافران آلمانی در روزهای اخیر از تعطیلات تابستانی باز می گردند و مدارس دوباره شروع به کار خواهد کرد در حالی که بیشتر کودکان و نوجوانان آلمانی هنوز واکسینه نشده اند.

عکس آرشیوی/ واکسیناسیون سراسری در برلین / آوریل ۲۰۲۱/ رویترز

نجات جان 38 هزار آلمانی با واکسن کرونا

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد