رفتن به محتوا

معاون وزیر بهداشت : بسترهای کرونایی ۲ برابر شده است


مرداد ۱۷, ۱۴۰۰ بهداشت و سلامت

معاون وزیر بهداشت : بسترهای کرونایی ۲ برابر شده است

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ویژگی‌های خاص ویروس جهش یافته دلتا در پیک پنجم منجر به افزایش ۲ برابری بستری‌ها در مراکز درمانی شده است.

به گزارش رمز پرس از ایرنا، دکتر قاسم جان بابایی روز یکشنبه در نشست ستاد مدیریت کرونا استان بوشهر افزود: سرعت بالای انتشار و ابتلای بیشتر ویروس جهش یافته دلتا فشار سنگینی به سیستم درمان کشور وارد کرده است.

وی ادامه داد: شیوع ویروس کرونا یک اتفاق جهانی است و تا زمانی که ویروس کرونا می‌چرخد می‌تواند همه کشورها را در انتشار آن غافل‌گیر و در مدت کوتاهی در شرایط ناپایدار قرار دهد.

جان بابایی تاکید کرد: با توجه به سرعت انتشار ویروس جهش یافته دلتا و ابتلای بالای این ویروس ضرورت الزام به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بیش از پیش احساس می‌شود و هیچ کسی نمی‌تواند با ساده‌انگاری در امان باشد.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر ضرورت حفظ آرامش تصریح کرد: با تلاش شبانه‌روزی و تأمین زیرساخت‌ها تلاش شده تجهیزات لازم در بخش درمان، تشخیص و امکانات بستری تامین شود و نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

به گفته جان بابایی در همین ارتباط از همه ظرفیت‌ها در بخش تجهیزات درمانی و از ظرفیت نیروی انسانی دانشکده‌های پزشکی، پیراپزشکی، مامایی و پرستاری برای تأمین نیروی انسانی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استفاده می‌شود.

وی استفاده از ظرفیت‌های درمانی دولتی، عمومی، غیردولتی، نیروهای مسلح و تأمین اجتماعی را مورد تاکید قرار داد و گفت: نباید در خدمات‌رسانی به بیماران کرونایی تأخیر ایجاد شود چر که سبب افزایش بستری‌ها و فوتی‌ها می‌شود.

جان بابایی افزود: هرچند مرگ‌های ناشی از ویروس کرونا نگران کننده است اما در استان بوشهر به اندازه افزایش انتشار ویروس و بیماران بستری، فوتی‌ها افزایش نداشته و این جای امیدواری است.

ویا ادامه داد: در کنار سرعت بخشی در بخش تزریق واکسن؛ مراکز سرپایی درمانی نیز در همه مناطق کشور افزایش یافته است.

 

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد