رفتن به محتوا

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه: قانون بودجه‌ریزی کشور باید اصلاح شودسخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه: قانون بودجه‌ریزی کشور باید اصلاح شودسخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به بررسی عملکرد چهارماهه منابع و مصارف قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور در این کمیسیون به اصلاح قانون پایه بودجه‌ریزی کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی رمز پرس از ایرنا، «محمدمهدی مفتح» در توضیح نشست روز یکشنبه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به خبرنگاران گفت: عملکرد چهار ماهه منابع و مصارف قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور با حضور «حمیدپورمحمدی» معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه  بررسی شد و گزارشی از وضعیت میزان منابع حاصله و هزینه‌کرد آن در این مدت توسط وی ارائه شد.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: طرح نظام‌نامه برنامه‌ریزی و بودجه کشور از سوی «محسن زنگنه» رییس کمیته اصلاح ساختار بودجه مجلس برای اعضا تشریح شد.

وی ادامه داد: براساس این طرح، نحوه تنظیم و تدوین برنامه های ۵ ساله اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مشخص خواهد شد که با توجه به نحوه بودجه‌ریزی و برنامه‌نویسی در کشور بررسی و تصویب چنین طرحی از الزامات قانونگذاری در کشور است.

مفتح با بیان اینکه برنامه‌ها برای مدت زمان ۵ سال و بودجه برای یک سال کشور با وجود صرف زمان بسیار تدوین و تصویب می‌شود، ‌ گفت: نحوه و چگونگی تنظیم این قوانین که دارای بیشترین بازدهی برای کشور هستند، ‌بسیار حائز اهمیت است و با توجه به اینکه قانون پایه بودجه‌ریزی در کشور مربوط به سال ۵۱  است، باید این قانون اصلاح شود.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت تصویب طرح نظام‌نامه برنامه‌ریزی و بودجه کشور مقرر شد، کمیته‌ای با حضور تعدادی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه این طرح را به صورت کارشناسی و تخصصی بررسی کرده و در نهایت گزارش جامعی از آن ارائه شود.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد