رفتن به محتوا

روسیه از آمریکا به‌دلیل خودداری از نجات جان هزاران افغانی انتقاد کرد


مرداد ۲۵, ۱۴۰۰ بین الملل, خبرمهم

روسیه از آمریکا به‌دلیل خودداری از نجات جان هزاران افغانی انتقاد کرد

 ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه از خودداری آمریکا برای نجات جان هزاران افغانی که در طول حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان با آنها همکاری کرده اند، انتقاد کرد.

به گزارش رمز پرس از ایرنا، زاخارووا روز دوشنبه در کانال تلگرام درباره وضعیت فرودگاه کابل نوشت: کاخ سفید وضعیت کنونی فرودگاه کابل را چگونه ارزیابی می کند؟

وی افزود: آمریکا هیچ واکنشی به وضعیت فرودگاه کابل نشان نمی دهد.

دیپلمات ارشد روس نوشت: افغانها به هواپیماها هجوم می برند و از واشنگتن می خواهند بخاطر سالها همکاری با آمریکا، آنها را نجات دهند.

وی ادامه داد: اما آمریکا که در هر موردی بطور شبانه روزی و بدون وقفه بیانیه صادر می کنند، در شرایط کنونی سکوت اختیار کرده اند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ادامه مطلب خود به کنایه نوشت: دستگاه پرینتر آمریکا خراب شده یا اینکه در جستجوی افراد مسوول و مقصر هستند؟

وضعیت فرودگاه کابل همچنان ملتهب گزارش می شود. خبرگزاری فرانسه روز دوشنبه گزارش داد که بسیاری از مردم که برای فرار به فرودگاه هجوم آورده اند، تلاش می کنند تا سوار هواپیماهای آمریکایی شوند و نظامیان آمریکا نیز برای جلوگیری از هجوم مردم، تیراندازی کرده اند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، یک مقام آمریکایی گفت که نظامیان این کشور «مجبور شدند» که برای جلوگیری از ورود افغان ها به هواپیماهای نظامی، «شلیک هوایی» کنند.

این مقام آمریکایی افزود: پروازهای نظامی از کابل، فقط مخصوص انتقال دیپلمات ها و کارکنان سفارت آمریکاست.

در همین حال برخی رسانه های محلی نیز گزارش کرده اند که در جریان تیراندازی نظامیان آمریکا در فرودگاه کابل، چند نفر کشته شدند.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه نیز از کشته شدن چند نفر در اثر تیراندازی نظامیان آمریکایی خبر داد.

تارنمای روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا تعداد کشته شدگان را سه نفر عنوان کرد و خبرگزاری رویترز به نقل از شاهدان عینی خبر داد که پنج نفر کشته شدند.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد