رفتن به محتوا

هشدار درباره شیوع کووید-۲۲ از چند ماه آینده


شهریور ۲, ۱۴۰۰ بهداشت و سلامت, خبرمهم

یک دانشمند “ایمونولوژیست” (متخصص سیستم ایمنی بدن) سوئیسی درباره احتمال شیوع سویه کشنده، مسری و مقاوم تر ویروس کرونا تا چند ماه آینده هشدار داده است.
به گزارش رمز پرس از عصرایران، دکتر “سای ردی” ، “ایمونولوژیست ” سوئیسی که در دپارتمان علوم و مهندسی سیستم های زیستی در زوریخ سوئیس کار می کند، هشدار داده که جامعه جهانی باید درباره احتمال شیوع سویه جدید ویروس کرونا در سال آینده میلادی (۲۰۲۲) که به مراتب ممکن است کشنده تر، مسری تر و مقاوم تر در برابر درمان و واکسن باشد، هوشیار باشد.
او نام این سویه احتمالی جدید را “کووید-۲۲” گذاشته است.

به گفته این متخصص سوئیسی، سویه جدید با ترکیب واریانت های (جهش های) یک سال و نیم گذشته ویروس کرونا از جمله واریانت “دلتا” (هندی) (نوع غالب کنونی در جهان)، “بتا” (افریقای جنوبی) و گاما (برزیل) پدید خواهد آمد.
او هشدار داده که دنیا باید آماده چنین جهشی در ویروس کرونا باشد و از هم اکنون باید به فکر ساخت واکسن های ایمن برای واریانت آتی بود.
او گفته کووید۲۲ در مقابل واکسن های کنونی مقاوم خواهد بود این واکسن ها قادر به ایمنی زایی کافی در برابر شیوع سویه جدید کرونا نخواهند بود.

این دانشمند سوئیسی گفته:” در صورت ظاهر شدن چنین گونه ای، ما باید آن را در اسرع وقت شناسایی کرده و اطمینان حاصل کنیم که تولیدکنندگان واکسن به سرعت واکسن را با نوع جدید تطبیق می دهند.”
گفتنی است اخیرا نیز یک گروه مشاوره علمی در گزارشی به دولت بریتانیا، درباره جهش ژنتیکی ویروس کرونا به گونه ای که قدرت کُشندگی آن به اندازه ویروس “مرس” به حدود ۳۵ درصد مبتلایان برساند، هشدار داده بود.

تدفین فوتی های سویه دلتا ویروس کرونا در شهر دهلی هند/ عکس آرشیوی/ رویترز

هشدار درباره شیوع کووید-22 از چند ماه آینده

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد