رفتن به محتوا

نماینده مجلس: بدون تعارف شرایط کشور خوب نیست


شهریور ۲, ۱۴۰۰ سیاست داخلی, گوناگون

‍‍‍

به گزارش رمز پرس احمد دنیامالی در مورد صلاحیت وزرا پیشنهادی گفت: بدون تعارف شرایط کشور خوب نیست، مسائلی چون اشتغال و معیشت موجب نارضایتی های شده است و کابینه قوی قطعا نقش مهمی برای حل این مشکلات دارد،طبیعتا وزرایی که از توانمندی قابل دفاعی برخوردارند می توانند برای آینده کشوردر حوزه های اقتصادی و فرهنگی و مدیریت وضعیت موجود و در نهایت گام برداشتن در مسیر توسعه تاثیرگذار باشند.
نماینده بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در حال حاضر پایه پولی کشور به شدت افت کرده است، نرخ رشد تورم به ۴۵درصد رسیده است امیدواریم مجلس با دقت کافی صلاحیت وزرا را بررسی کند، آنجاهایی که باید به وزرا پیشنهادی که شرایط ندارند نه تنها با نگاه سلبی بلکه با نگاه ایجابی عمل کند در واقع این نگاه باعث می شود که دولت وزیر بهتری را پیشنهاد دهد.
وی ادامه داد: بعضی از وزرا پیشنهادی نظر مجلس را هنوز تامین نکردند، وزرا آموزش و پرورش و ورزش و جوانان نظر مجلس را جلب نکرده اند و پیش بینی می کنیم تا سه نفر از وزرا صلاحیت شان رد شود.
دنیا مالی تاکید کرد: مجلس تعارف ندارد و اگر به این جمع بندی برسد که وزیری واجد شرایط نیست قطعا رای نخواهد داد گرچه شدیدا لابی های وسیعی در حال انجام است و این خوب نیست و درست است که این لابی ها وجود دارد اما نمایندگان از تشخیص بالایی برخورداند و امیدواریم آنچه به نفع مردم است رقم بخورد.
وی خاطرنشان کرد: ما بایست به دنبال این باشیم وزیری انتخاب شود که ۴سال کارش را با قدرت ادامه دهد چراکه اگر ما به هر کدام از وزرایی که کارآمدی لازم را ندارند رای مثبت بدهیم یکسال طول خواهید کشید تا بتوانیم از ابزارهای نظارتی مان چون استیضاح استفاده کنیم. در واقع باید دقت کنیم سابقه اجرایی و نگاه برنامه محوری وزرا را بررسی کنیم و  این سابقه و نگاه به گونه ای باشد که ما به استیضاح و سوال نرسیم.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد