رفتن به محتوا

آنروا: ۵۹ فلسطینی در کرانه باختری به دست نظامیان اسرائیلی کشته شدند


شهریور ۵, ۱۴۰۰ بین الملل, حوادث

آنروا: ۵۹ فلسطینی در کرانه باختری به دست نظامیان اسرائیلی کشته شدند

آژانس امداد رسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطین (آنروا) در بیانیه‌ای اعلام کرد، طی سال جاری میلادی ۵۹ فلسطینی در کرانه باختری به دست نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی کشته شدند.

به گزارش روز جمعه رمز پرس به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، در بیانیه آنروا آمده است: نیروهای امنیتی اسرائیل طی سال جاری میلادی (۲۰۲۱)، ۵۹ فلسطینی از جمله ۲۲ آواره و ۱۳ کودک را در کرانه باختری به ضرب گلوله کشتند و ۹۸۴ نفر دیگر را نیز زخمی کردند.

آژانس امداد رسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطین همچنین با اشاره به حمله بامداد سه شنبه نظامیان اشغالگر رژیم صهیونیستی به اردوگاه بلاطه در شرق نابلس، کشته شدن یک دانش آموز فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست را به شدت محکوم کرد.

آنروا افزوده است: عماد خشاش دانش آموز کلاس نهم در مدرسه پسرانه بلاطه وابسته به آنروا بود که در پشت بام منزلش،  بر اثر اصابت گلوله جنگی به سر زخمی و پس از انتقال بیمارستان جان باخت.

این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد از مقام های رژیم صهیونیستی خواسته در خصوص این اقدام نظامیان صهیونیست تحقیق کرده و کسانی که قوانین بین المللی را نقض می کنند، مجازات کنند.

آنروا همچنین از نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی خواسته است تا از جان فلسطینیان در مناطقی که تحت اشغال آن هاست محافظت کند.

روز یکشنبه هم «محمد حسن شبراوی» یک آزاده فلسطینی در نتیجه اهمال پزشکی رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.

شبراوی سال ۲۰۱۸ پس از ۵ سال اسارت از زندان رژیم صهیونیستی آزاد شد اما در نتیجه سیاست اهمال پزشکی اداره زندان از ناحیه کبد دچار مشکل شد و حتی پس از آزادی هم دردهای شدیدی را احساس می‌کرد.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد