رفتن به محتوا

نامه انجمن پایگاه های خبری به وزیر جدید ارشاد


شهریور ۵, ۱۴۰۰ رسانه, فرهنگ عمومی

به گزارش رمز پرس از عصر ایران – در پی رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی به دکتر محمدمهدی اسماعیلی برای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن صنفی پایگاه های خبری استان تهران طی نامه ای به وزیر جدید، ضمن تبریک به وی، خواستار رفع تبعیض از سایت های خبری در دوران جدید شد.

نامه انجمن پایگاه های خبری به وزیر جدید ارشاد

متن نامه به شرح زیر است:

 برادر ارجمند، جناب آقای دکتر محمدمهدی اسماعیلی
وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی

سلام علیکم

به شما تبریک می گوییم که خداوند سعادت خدمت به فرهنگ و هنر ایران عزیز را در قامت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ارزانی تان کرده است.
این فرصت مغتنمی است که با خردمندی و تدبیر و تعامل، بتوانید نامی نیک از خود در تاریخ فرهنگ و هنر ایران ثبت کنید؛ امید که قدردان این ودیعه الهی باشید و صد البته مادام که در راه خدمت هستید، ما نیز در کنارتان خواهیم بود.

جناب آقای وزیر
پایگاه های خبری سال هاست که بار اصلی اطلاع رسانی و تحلیل را در جامعه ایران بر عهده دارند و اگر کسی منکر نقش بی بدیل و ممتاز این گروه از رسانه ها شود، قطعاً شناخت درستی از صحنه رسانه ای کشور ندارد.

مع الوصف، غلبه نگاه های سنتی به رسانه، عدم شناخت از تحولات فناورانه، ناآشنایی با ذائقه مخاطبان، بی عملی ها و ای بسا برخی منافع خاص، باعث شده است که پایگاه های خبری ایران آنچنان که باید و شاید از حقوق قانونی برخوردار نباشند و مورد تبعیض و ستم واقع شوند.

ما امیدواریم در دوران وزارت جنابعالی، رفع موانع موجود در مسیر پایگاه های خبری، به عنوان یک راهبرد اصیل رسانه ای مد نظر قرار گیرد؛ قطعاً غفلت از فراگیرترین بخش رسانه ای ایران، شایسته وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشخصاً شخص وزیر نخواهد بود.

توفیقات روزافزون تان را از درگاه الهی خواستاریم.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد