رفتن به محتوا

دستگاه قضا برای حفظ محیط‌ زیست با سودجویان بدون اغماض برخورد می‌کند


شهریور ۸, ۱۴۰۰ اجتماعی, حقوقی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با بیان اینکه دستگاه قضا برای حفظ محیط زیست با سودجویان بدون اغماض برخورد می کند گفت: اجازه به مخاطره انداختن محیط زیست به دست افراد سودجو به بهانه فعالیت در زمینه گردشگری داده نمی‌شود.

به گزارش رمز پرس از ایرنا، محمد شریف ابراهیمی عصر دوشنبه در جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی استان سمنان در سالن شهدای هفتم تیر دادگستری سمنان ابراز داشت: برخی افراد سودجو به بهانه رونق گردشگری موجب آسیب به محیط زیست می‌شوند و دستگاه قضا چنین اجازه‌ای به آنان نمی‌دهد.
وی ادامه داد: برخی افراد در روستاها به دنبال ساخت خانه برای تفریح هستند و به حفظ محیط‌ زیست بی‌توجه هستند و این اقدام قابل قبول نیست.
وی تاکید کرد: محیط زیست نباید برای مهیا شدن شرایط تفریح برخی افراد سودجو به خطر بیفتد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان تصریح کرد: تنها با استناد به آمار نباید نسبت به اجرای طرح هادی اقدام کرد و باید آمار راستی آزمایی شود تا بساط سودجویی افراد برچیده شود.
وی یادآور شد: با وجود صرفا آمار نباید یک آبادی به روستا تبدیل شود و باید راستی آزمایی شود آیا در واقعیت جمعیت در آبادی ساکن هستند یا صرفا برای تفریح برخی مواقع در آبادی اقامت دارند.
ابراهیمی خاطرنشان کرد: منطقه حفاظت شده پرور باید محیطی امن برای حیات وحش باشد و نباید به افراد سودجو اجازه داده شود تا در آرامش این منطقه برای حیات وحش با ساخت و ساز اختلال ایجاد کنند.
وی اضافه کرد: منابع‌ طبیعی و دستگاه‌های مرتبط موظف هستند در اعطای مجوز ساخت و ساز در منطقه حفاظت شده پرور دقت ویژه داشته باشند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان اظهار داشت: مبارزه با زمین‌خواری و حفاظت از اراضی ملی با جدیت در استان دنبال می‌شود و با افراد خاطی با جدیت و بدون اغماض برخورد خواهد شد.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد