رفتن به محتوا

گپ و گفت دوستانه با استاد بهرام عین الهی


شهریور ۱۱, ۱۴۰۰ بهداشت و سلامت, زندگی‌نامه

دکتر بهرام عین الهی از چهره های نخبه و فرهیخته جامعه پزشکی می باشد.

  • فوق تخصص قرنیه چشم و استاد دانشگاه
  • همیشه دوست داشتم قدمی برای مردم سراب بردارم
  • شهید آوینی تاثیر بزرگی در زندگی من داشت
  • افتخار حضور در تمام عملیات های دوران دفاع مقدس را داشتم

به گزارش رمز پرس از سرویس گفتگو و سلامت شبکه خبری مردم:در ادامه سلسله گپ و گفت ها با مفاخر و چهره های برجسته علمی ،فرهنگی و اجتماعی شهرستان سراب که از سرمایه های بزرگ برای رسیدن به تعالی و توسعه شهرستان هستند،این بار با استاد دکتر بهرام عین الهی فوق تخصص قرنیه چشم ،و از استادان برجسته حوزه سلامت که اصالتا سرابی هستند به گفتگو نشستیم که تقدیم خوانندگان شبکه خبری مردم سراب می کنیم:

-لطفا خودتان را معرفی کنید؟
اینجانب بهرام عین اللهی متولد ۱۳۳۷ هستم.

تحصیلات دبیرستان خود را در چه شهری و با چه معدلی گذراندید؟
من در سال ۱۳۵۵ در منطقه ۱۰ تهران با رتبه اول و معدل ۱۹/۳ در رشته تجربی فارغ التحصیل شدم.

-در کنکور سراسری چه رشته ای قبول شدید؟
در سال ۱۳۵۵ در رشته پزشکی اصفهان پذیرفته شدم. در تمام مدت تحصیل علیرغم فعالیت های سیاسی و مذهبی جزودانشجویان نمرات بالای کلاس بودم و در سال ۱۳۶۳ از دوره ی پزشکی عمومی فارغ التحصیل شدم.

چه سالی وارد تخصص شدید؟
بعد از اتمام دوره ی پزشکی عمومی جزو ده درصد نمرات برتر بودم و در امتحان دستیاری نمره بالا آوردم و دستیاری را شروع کردم ولی به دلیل نیاز جبهه ها ترجیح دادم که در بهداشت و درمان جنگ فعالیت کنم. بعد از پایان جنگ در سال ۱۳۶۷ در دستیاری در رشته چشم پزشکی شهید بهشتی تهران پذیرفته شدم و در سال ۱۳۷۰ دوره فوق تخصص قرنیه و سگمان قدامی را در دانشگاه شهید بهشتی تهران ادامه دادم و بدلیل نمرات بالا و علاقه خودم هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی شدم.

-اگر زمان به عقب برگردد باز پزشکی را انتخاب می کنید؟
بله، من علاقه ی فراوانی به رشته پزشکی دارم و اگر مجددا هم بخواهم شروع کنم باز رشته پزشکی را انتخاب خواهم کرد.

-الگوی شما در زندگی چه کسی است؟
شهدا الگوی من هستند. شهید همت و شهید باکری و بخصوص شهید آوینی در زندگی من تاثیر بسزایی داشتند. دوستان نزدیک من از جمله شهید کرباسی و شهید آتش دست و شهید رهنمون همواره الگوی من در زندگی شخصی و حرفه ای بوده اند.

-لطفا مختصری از سوابق و مسئولیت های اجرایی خود را بیان کنید؟
بنده در حال حاضر عضو هیئت ممیزه دانشگاه شهید بهشتی تهران هستم. از سال ۱۳۹۲ به عنوان مشاور وزیر بهداشت فعالیت می کنم. همچنین ریاست بخش چشم بیمارستان شهید دکتر لبافی نژاد را از سال ۱۳۹۲ برعهده دارم.

سوابق علمی و اجرایی: رئیس قطب چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی؛ مسئول کمیته جذب دانشجویی جهاد سازندگی در شورای انقلاب فرهنگی؛ معاون درمان بهداری کل سپاه؛ معاون آموزشی وزرات بهداشت و درمان ، دبیر شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی، دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی، رئیس دفتر نظارت و ارزیابی معاونت آموزشی/ وزارت بهداشت؛ مشاور سازمان بین‌المللی آموزش پزشکی WFME؛ دبیر انجمن آموزش علوم پزشکی ایران؛ عضو: هیئت ممتحنه بورد تخصصی چشم پزشکی، شورای عالی مرکز تحقیقات چشم پزشکی، شورای عالی استعدادهای درخشان/ وزارت بهداشت؛ هیئت مدیره بانک چشم جمهوری اسلامی ایران؛ مرکز تحقیقات کاربرد لیزر در علوم پزشکی(LMSRC)/ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی؛ عضو هیئت تحریریه مجلات: بینا؛ طب و تزکیه؛ کوثر

تقدیرنامه ها: ابداع و اختراع بیوایمپلنت بدون بخیه چشمی

آثار علمی و تالیفات: ۳۵ کتاب؛ ۴مقاله فارسی؛ ۹ مقاله انگلیسی

-شما مفتخر به حضور در دفاع مقدس هستید. خواهشا یک خاطره از آن دوران بگویید؟
من تقریبا در تمامی عملیات های جنگ حضور داشتم. ابتدا به عنوان نیروی پزشکی تا سال ۱۳۶۳ و سپس به عنوان مسئول در امر امداد و درمان تا سال ۱۳۶۷ افتخار خدمت رسانی داشتم. مجموعه ی خاطرات من را بسیج جامعه ی پزشکی چاپ کرده است که می توانید مطالعه کنید.

مردم سراب همیشه به نیکی از شما یاد می کنند به خصوص در مورد مجوز تاسیس دانشکده علوم پزشکی. چه توصیه ای به دانشجویان دانشکده علوم پزشکی سراب دارید؟
شهر سراب برای من یادآور خاطرات شیرین زیادی است که در کودکی با پدر مرحوم و مادرم داشتم. سراب مردمی مهربان، صمیمی، زحمتکش و مومن دارد که مورد ستم رژیم ستمشاهی قرار گرفته بودند. همیشه دوست داشتم قدمی برای پیشرفت سراب بردارم که خدا توفیق داد مجوز دانشکده علوم پزشکی و رشته های آن رابا همراهی مسئولان منطقه گرفتیم. امیدوارم دانشجویان که سرمایه های ارزشمند ملی هستند به درجات بالای علمی برسند و برای پیشرفت شهر و کشورشان قدم بردارند.

-احساس خود به این کلمات را بیان کنید؟
ایران: کشور شیران شیعه و مدافعان حرم
سراب: شهر عاشقان ولایت
استاد: معلمان صادق و تربیت کنندگان آینده
دانشجو: امید آینده
دفاع مقدس: مدرسه ای برای عاشقان

گفتگو از :انیسا عیاری -سرویس سلامت شبکه مردم سراب

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد