رفتن به محتوا

تاکید سرکنسول ایران و دستیار نخست وزیر پاکستان بر تعمیق تجارت دوجانبه


شهریور ۱۱, ۱۴۰۰ بین الملل, سیاست خارجی

تاکید سرکنسول ایران و دستیار نخست وزیر پاکستان بر تعمیق تجارت دوجانبه

 سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در «کویته» پاکستان و دستیار ویژه نخست وزیر این کشور بر تعهد یکدیگر برای توسعه مناسبات تجاری و فرهنگی به ویژه میان استان‌های همجوار مرزی دو کشور تاکید کردند.

به گزارش روز پنجشنبه رمز پرس از ایرنا، «حسن درویش وند» در محل سرکنسولگری کشورمان در شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان میزبان «شاهزین بُگتی» دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان بود و طرفین آخرین تحولات مرتبط با روابط دوجانبه از جمله همکاری‌ها میان استان سیستان و بلوچستان و ایالت بلوچستان را بررسی کردند.

در این نشست تسهیل تجارت میان ایران و از جمله گسترش روابط فرهنگی به ویژه میان دو استان همجوار مرزی مورد تاکید قرار گرفت.

دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان خواستار توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران همچنین تسهیل همکاری‌های بازرگانی و تجاری دوجانبه به خصوص در مرزهای مشترک شد.

وی متعهد شد که از هیچ تلاش و اقدامی در جهت تحکیم روابط ایران و پاکستان به ویژه گسترش مراودات تجاری، اقتصادی و فرهنگی میان سیستان و بلوچستان و ایالت بلوچستان فروگذار نخواهد کرد.

در پایان این نشست سرکنسول جمهوری اسلامی ایران و دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان با حضور در جمع رسانه‌ها پیرامون اهمیت تقویت روابط دوجانبه و پیشرفت‌های صورت گرفته برای تقویت تجارت در مرزهای مشترک صحبت کردند.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد