رفتن به محتوا

پوتین از ادامه تحریم‌های غرب با وجود کرونا در ایران انتقاد کرد


شهریور ۱۲, ۱۴۰۰ بهداشت و سلامت, بین الملل

پوتین از ادامه تحریم‌های غرب با وجود کرونا در ایران انتقاد کردولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه با انتقاد از سیاست‌های تحریمی غرب علیه تهران، گفت: ایران به دلیل همه گیری کرونا نیاز به کمک دارد اما غرب محدودیت های اعمال شده در مورد ایران کشور را لغو نمی کند.

به گزارش رمز پرس از ایرنا، پوتین روز جمعه در نشست عمومی مجمع اقتصادی شرق در بندر ولادی واستوک در خاور دور روسیه گفت: ایران امروز در رابطه با همه گیری کرونا نیاز به کمک دارد اما غرب محدودیت های اعمال شده در مورد این کشور را لغو نمی کند.

وی افزود: در باره ایران من هم اکنون نمی خواهم به مسائل سیاسی بپردازم اما این کشور نیاز به کمک دارد اما هیچیک از تحریم ها در مورد آن کشور را لغو نمی کنند.

رئیس جمهوری روسیه با انتقاد از سیاست های غرب در مورد ایران و تحریم این کشور گفت: حتی بحث و گفت و گو هم در این مورد نمی کنند.

پوتین با بیان اینکه در مورد کشورهای دیگر صحبت نمی کنم، گفت: به عنوان مثال ونزوئلا را درنظر بگیرید، اگر مسائل سیاسی را کنار بگذاریم،  مسائل انسانی باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایرنا از مسکو مجمع اقتصادی شرقی (EEF) از دوم تا چهارم سپتامبر ( ۱۱ تا ۱۳ شهریور)  در محوطه دانشگاه فدرال شرق دور در ولادیوستوک در حال برگزاری است.

رئیس جمهور روسیه بارها به خاطر اعمال تحریم های یکجانبه علیه ایران از غرب انتقاد و بر تداوم حمایت‌های این کشور از مواضع تهران در مجامع بین‌المللی تاکید کرده است.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد