رفتن به محتوا

موفقیت واکسیناسیون در دانمارک/ بازگشت به شرایط عادی زندگی


شهریور ۱۹, ۱۴۰۰ بهداشت و سلامت

با واکسینه کردن اکثریت جامعه دانمارک، این کشور به شرایط عادی زندگی بازگشت. سالن های موسیقی میزبان کنسرت های دهها هزاری نفری هستند و رستوران ها هم مثل قبل مشتریان را می پذیرند.

به گزارش رمز پرس از عصرایران، خبرگزاری فرانسه با انتشار این خبر نوشت: دانمارک همه محدودیت های کرونایی را لغو کرد. از این پس هیچ الزامی به داشتن ماسک و ارائه نتیجه منفی آزمایش کرونا در دانمارک وجود ندارد.

موفقیت واکسیناسیون در دانمارک/ بازگشت به شرایط عادی زندگی

با موفقیت واکسیناسیون سراسری ضدکرونا در دانمارک، زندگی در این کشور، به حالت عادی بازگشت؛ کارمندان دوباره به دفتر کار بازمی گردند و دهها هزار نفر در کنسرت های موسیقی، حاضر می شوند.

یک کارمند بخش تبلیغات در شرکت لایف نیشن (فعال در برگزاری کنسرت های موسیقی) گفت: دیگر هیچ محدودیتی نداریم. به دلیل واکسیناسیون، مرحله کرونا را پشت سرگذاشتیم.

این شرکت برگزار کننده کنسرت های موسیقی، روز شنبه، کنسرتی را با حضور ۵۰ هزار شرکت کننده برگزار می کند. همه بلیط های این کنسرت فروش رفته اند.

دانمارک اولین کشور اروپایی است که همه محدودیت های کرونایی را به طور کامل لغو می کند.
کشورهای اروپایی همچنان محدودیت های کرونایی را حفظ کرده اند.

دانمارک از جمله کشورهایی است که در اقناع شهروندانش برای واکسن، با مشکل زیادی روبه رو نبود.

موفقیت واکسیناسیون در دانمارک/ بازگشت به شرایط عادی زندگی

۷۳ درصد از ساکنان دانمارک یعنی ۵٫۸ میلیون نفر به طور کامل علیه کرونا، واکسینه شده اند. در دانمارک همچنین ۹۶ درصد از افراد بالای ۶۵ سال نیز واکسن خود را به طور کامل دریافت کرده اند.

دفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت گفته است یکی از ویژگی های دولت های اسکاندیناوی، وجود اعتماد میان حاکمیت و مردم درباره استراتژی مقابله با کروناست.

مقامات دانمارک می گویند هم اکنون و بعد از واکسیناسیون، شیوع کرونا تحت کنترل است. در حال حاضر روزانه حدود ۵۰۰ نفر در دانمارک به کرونا مبتلا می شوند و میانگین انتقال این ویروس ۰٫۷ است.

با این حال وزیر بهداشت دانمارک درباره سویه های جدید کرونا هشدار داد و گفت در صورتی که دولت احساس خطر کند در بازگشت محدودیت های کرونایی تردید نخواهد کرد.

مقامات دانمارکی گفته اند بازگشت شرایط عادی زندگی باید با احترام به نظافت و قرنطینه مبتلایان کرونا همراه باشد.

در حال حاضر ۱۳۰ نفر در دانمارک به دلیل کرونا در بیمارستان ها بستری هستند.
همچنین دولت دانمارک به دنبال تزریق دوز سوم یا تقویتی به افراد ضعیف تری است که واکسن زده اند.

هم اکنون ورود به دانمارک نیازمند ارائه نتیجه منفی آزمایش کرونا یا گواهی واکسن است. البته همچنان داشتن ماسک در فرودگاه ها هم اجباری است.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد