رفتن به محتوا

رییسی: اولویت نخست جمهوری اسلامی ارتباط با کشورهای منطقه است


شهریور ۲۵, ۱۴۰۰ سیاست خارجی

در مراسم بدرقه سفر به تاجیکستان در فرودگاه مهرآباد مطرح شد

رییسی: اولویت نخست جمهوری اسلامی ارتباط با کشورهای منطقه است

رییس‌جمهوری اولویت نخست جمهوری اسلامی ایران را ارتباط با کشورهای منطقه به‌ویژه کشورهای همسایه عنوان کرد و گفت: با سفر به تاجیکستان فصل جدیدی از ارتباط با این کشور در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی رقم می‌خورد.

به گزارش خبرنگار سیاسی رمز پرس از ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رییسی روز پنجشنبه در مراسم بدرقه در فرودگاه مهرآباد گفت: سفر به تاجیکستان به دعوت رییس جمهور این کشور برای شرکت در اجلاس شانگهای انجام می‌شود.

رییس دولت مردمی با بیان اینکه در این سفر در حوزه‌های حقوقی، اقتصادی و کشاورزی، قراردادهایی از طرف هیات‌های همراه رییس جمهوری و مقام ‌های تاجیکستان امضا می‌شود که به دنبال این قراردادها باید اقدام و عمل بین مسوولان جمهوری اسلامی ایران و تاجیکستان باشد که این روابط را می‌تواند میدانی‌تر کند.

رییس جمهوری با بیان اینکه مسئله همکاری‌های کشورهای منطقه از مسائل مهم و منطقه ای است، اظهار کرد:🔹برای همکاری های منطقه‌ای بسیار اهمیت قائل هستیم و سازمان شانگهای یکی از سازمان های فعال برای همکاری‌های منطقه‌ای است که جمهوری اسلامی ایران در آن حضور فعال خواهد داشت.

رییسی دیدار با مقامات شرکت کننده در اجلاس و تعامل اقتصادی با کشورهای آسیایی را جزو سیاست‌های اصلی دولت خود عنوان کرد و گفت: با این سفر فصل جدیدی در ارتباط با تاجیکستان در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی رقم می‌خورد.

وی افزود: با آقای امام علی رحمان دیدار دوجانبه‌ای خواهیم داشت.

رییس‌جمهوری خاطرنشان کرد: ارتباط با کشورهای منطقه به ویژه تقویت و توسعه روابط با کشورهای همسایه جمهوری اسلامی ایران جزو اولویت ‌های اصلی جمهوری اسلامی ایران است.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد