رفتن به محتوا

خانواده‌ها نگران بازگشایی مدارس به صورت حضوری نباشند


مهر ۳, ۱۴۰۰ آموزش و پرورش

خانواده‌ها نگران بازگشایی مدارس به صورت حضوری نباشند

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: حفظ جان مردم اولویت همه نهادهای کشور است، خانواده‌ها در زمینه بازگشایی مدارس حضوری نگران نباشند.

به گزارش رمز پرس «احمدحسین فلاحی» در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا در مورد روند بازگشایی حضوری مدارس گفت: طبق آمار وزارت آموزش و پرورش ۹۳ هزار کلاس زیر ۱۵ نفره داریم که عمده این کلاس‌ها در مناطق محروم روستایی هستند که دانش آموزان فاقد تبلت، موبایل و پهنای باند اینترنت هستند. طبعا این مدارس با توجه به تعداد کم دانش آموزان مشکلی برای بازگشایی حضوری ندارند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس اضافه کرد: بر این اساس سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از دانش آموزان مناطق محروم با آموزش حضوری مشکلی ندارند و می‌توان این کلاس‌ها را به صورت حضوری بازگشایی کرد.

وی با بیان اینکه در این مدارس خطر جدی برای شیوع کرونا وجود ندارد، گفت: البته باید واکسیناسیون کادر آموزشی، خانواده ها و دانش آموزان با جدیت دنبال کرد تا مشکلی برای آنها ایجاد نشود.

نماینده مردم همدان با بیان اینکه باید از سال گذشته کلاس‌های کم جمعیت به صورت حضوری برگزار می‌شد، گفت: طبق وعده سرپرست آموزش و پرورش و وزیر بهداشت مقرر شد تا پایان مهر ماه مشکل واکسیناسیون مربیان و خانواده‌ها تکمیل شود و کلاس‌های پرجمعیت هم به شکل حضوری برگزار شود.

فلاحی افزود: با مجوز وزرات بهداشت و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مشکلی برای برگزاری کلاس‌های حضوری مدارس پرجمعیت وجود ندارد و خانواده‌ها در این زمینه نگرانی خاص نداشته باشند زیرا حفظ جان مردم اولویت همه نهادهای کشور است.

وی اضافه کرد: در سال‌های اخیر با توجه به وضعیت شیوع کرونا و تعطیلی مدارس، نظام آموزشی دچار آسیب شده است. هرچندآموزش به شکل مجازی ارائه شده است، اما واقعیت این است که این شیوه آموزش نمی‌تواند جایگزین آموزش حضوری شود. علاوه بر این در شرایط کنونی بازگرداندن دانش آموزان به فضای حضوری مدرسه هم بسیار سخت شده و باید تدابیری در این زمینه اتخاذ شود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه وزارت بهداشت در خط مقدم حفظ سلامت مردم است، گفت: نمایندگان هم حساسیت ویژه ای در مورد بازگشایی مدارس به صورت حضوری دارند و در این زمینه مسائل مربوط به حوزه سلامت دانش‌آموزان را رصد می‌کنند.

فلاحی خاطرنشان کرد: ستاد مقابله با کرونا تصمیم‌گیر اصلی در مورد بازگشایی مدارس و ایجاد محدودیت‌های کرونایی در کشور است و اگر در جایی جان و سلامت مردم تهدید شود قطعا اجازه نخواهد داد که مدارس به صورت حضوری برگزار شود.

وی در عین حال از خانواده‌ها خواست در بحث مراقبت‌های بهداشتی و رعایت پروتکل ها با مربیان و مدارس همراهی کنند تا روند بازگشایی مدارس تسریع یابد.

نماینده مردم همدان همچنین در مورد بازگشایی دانشگاه‌های کشور اظهار داشت: طبق اظهارات وزیران علوم و بهداشت و سرپرست آموزش و پرورش، واکسیناسیون تا پایان مهرماه تکمیل می‌شود و در این صورت در آبان ماه امسال دانشگاه‌های سراسر کشور آموزش‌های حضوری  را آغاز می‌کنند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس خاطرنشان کرد: آموزش مجازی برای دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، رشته‌های آزمایشی و علوم پزشکی که باید به صورت حضوری در کلاس‌های درس حاضر شوند نمی‌تواند جایگزین آموزش حضوری شود.

به گزارش ایرنا، آیین آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ امروز با حضور رییس جمهوری در مدرسه شهید فولادفر شهر ری برگزار شد.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد