رفتن به محتوا

شهردار شانگهای: دوستی ایران و چین مستحکم تر از همیشه استشهردار شانگهای: دوستی ایران و چین مستحکم تر از همیشه است

 شهردار شانگهای در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین گفت: دوستی ایران و چین در پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک دو کشور، مستحکم تر از همیشه است.

به گزارش رمز پرس از ایرنا از سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن، «گونگ جِنگ» شهردار شانگهای روز شنبه دیدار با «محمد کشاورزاده» سفیر ایران در چین اظهار داشت: دوستی بین مردم دو کشور ایران و چین بعنوان دو تمدن باستانی، برای همیشه ادامه خواهد داشت تبادلات و همکاری متقابل خوبی بین ایران و شهر شانگهای وجود دارد به ویژه در زمان همه گیری COVID-۱۹ همکاری بسیار خوبی را بین شانگهای و ایران در مقابله با این بیماری شاهد بوده ایم.

وی افزود: هم اکنون شانگهای در پی  اصلاحات اساسی در  پودونگ و گشایش آن به عنوان منطقه ای پیشرو در عرصه های بین المللی اقتصادی، مالی، تجاری، کشتیرانی، علمی و فناوری و ارائه بعنوان یک کلان شهر بین المللی مدرن با نفوذ جهانی است.

این مقام چینی افزود: تمایل داریم از فرصت ابتکار کمربند – راه و ۵۰ امین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک دو کشور در راستای توسعه سطح همکاری و تعمیق روابط استفاده کنیم. همچنین، به گرمی از ایران برای شرکت در چهارمین نمایشگاه بین المللی واردات چین در شانگهای و به اشتراک گذاشتن فرصت های همکاری استقبال می کنیم.

محمد کشاورز زاده، سفیر ایران در چین نیز ضمن قدردانی از کشور چین و شهر شانگهای برای کمک به ایران در دوران همه گیری کووید ۱۹، اظهار داشت: اقدامات دولت چین در شانگهای و رونق اقتصادی و اجتماعی حاصل از آن، نگاه ها را به خود معطوف ساخته است.

او گفت: در پنجاهمین سالگرد ایجاد روابط دیپلماتیک بین دو کشور، امیدواریم تعاملات با شانگهای را در زمینه های اقتصاد، تجارت، علم و نوآوری و کشاورزی تقویت نماییم.

کشاورز زاده ادامه داد: همچنین اظهار امیدواری کرد همکاری متقابل را در زمینه هایی مانند هوش مصنوعی، شهرهای هوشمند و مناطق آزاد تجاری توسعه دهیم و برای دستیابی به توسعه هر چه بیشتر تلاش کنیم.

رمضان پرواز، سرکنسول ایران در شانگهای نیز در این جلسه شرکت داشت.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد