رفتن به محتوا

‍‍‍ آغاز تزریق دوز سوم واکسن کرونا در آمریکا


مهر ۶, ۱۴۰۰ بهداشت و سلامت

تزریق دوز سوم (بوستر دوز) واکسن کرونا به شهروندان آمریکایی بالای ۶۵ سال و افراد در معرض خطر بیماری آغاز شده است.
به گزارش رمز پرس از عصرایران، “جو بایدن” رییس جمهوری آمریکا که ۷۸ سال سن دارد دیروز در کاخ سفید دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کرد و از شهروندان آمریکایی واجد شرایط درخواست کرد که دوز سوم خود را دریافت کنند.

تزریق دوز سوم واکسن کرونا به رییس جمهوری ۷۸ ساله آمریکا/ UPI

شهروندان آمریکایی بالای ۶۵ سال و یا بیماران خاص و افرادی که در معرض خطر ابتلا به کرونا قرار دارند از جمله کادر درمان، واجد شرایط دریافت دوز سوم واکسن کرونا هستند.
واجدان شرایط باید دستکم ۶ ماه از زمان تزریق دوز دوم واکسنشان گذشته باشد.

واکسن های فایزر و مودرنا برای تزریق به عنوان دوز سوم از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا مورد تایید قرار گرفته و درباره واکسن جانسون هم تحقیقات ادامه دارد.
بایدن دیروز از شهروندان آمریکایی واجد شرایط درخواست کرد که حتما دوز سوم خود را بزنند. او گفت همسرش جیل بایدن هم به زودی دوز سوم خواهد زد.
در ۹ ماه گذشته ۷۷ درصد از شهروندان آمریکایی دستکم یک دوز واکسن کرونا تزریق کرده اند و ۲۲ درصد نیز واکسن نزده اند؛ اقلیت قابل توجهی که از نظر دولت آمریکا با نزدن واکسن جان خود و دیگر شهروندان آمریکایی را به خطر انداخته و مانع پایان چرخه انتقال ویروس می شوند.
دولت ژاپن نیز از هفته گذشته تزریق دوز سوم واکسن کرونا را به شهروندان بالای ۶۵ سال و افراد در معرض خطر بیماری آغاز کرده است.
تزریق دوز سوم واکسن در کشورهای توسعه یافته و مرفه در حالی است که بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی واکسیناسیون کرونا در بیش از ۱۰۰ کشورفقیر و کمتر برخوردار، بسیار کند بوده و هنوز مراحل آغازین خود را نیز طی نکرده است.
این شکاف در واکسیناسیون سبب می شود چرخه انتقال ویروس همچنان فعال بوده و جهش های ویروسی خطر بی اثر سازی واکسن های ساخته شده را در پی داشته باشد.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد