رفتن به محتوا

مقام ارشد نظامی روس: همکاری نظامی ایران و روسیه در اولویت قرار گیرد


مهر ۲۶, ۱۴۰۰ سیاست خارجی

مقام ارشد نظامی روس: همکاری نظامی ایران و روسیه در اولویت قرار گیرد

والری گراسیموف رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه در ملاقات با سردار سرلشکر محمد باقری همتای ایرانی خود تاکید کرد موضوع همکاری دو کشور در زمینه تسلیحات نظامی و ظرفیت‌های ایران و روسیه در این زمینه باید جزو اولویت های نخست گفت و گوهای فیمابین قرار گیرد.

به گزارش رمز پرس از ایرنا، والری گراسیموف  روز دوشنبه در آغاز دیدار با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفت: ایران شریک نزدیک روسیه است و روابط دو کشور براساس سنت دیرینه در فضای دوستانه توسعه می یابد و گفت و گوهای دوجانبه جریان دارد.

گراسیموف خاطرنشان کرد :در دیدار امروز درخصوص طیف وسیعی از موضوعات دوجانبه و منطقه ای و مسائل بین آلمللی گفت و گو می کنیم.

والری گراسیموف رئیس ستادکل نیروهای مسلح روسیه در آغاز این دیدار با ابراز خرسندی از سفر سرلشکر باقری و اعضای هیات همراه وی به مسکو گفت : ایران شریک نزدیک روسیه است و روابط دوکشور براساس سنت دیرین ، در فضای دوستانه توسعه پیدا می‌کند.
گراسیموف افزود : امروز فرصت مناسبی است تا درباره طیف وسیعی از موضوعات دوجانبه و بین‌المللی گفت و گو کنیم.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح روسیه تاکید کرد: با وجود همه‌گیری کرونا تماس‌های مداوم بین دو کشور ادامه دارد و امیدوارم گفت و گوهای امروز مفید و مکمل توسعه روابط دوجانبه باشد.
وی پیشنهاد کرد موضوع همکاری دو کشور در زمینه تسلیحات نظامی و ظرفیت‌های ایران و روسیه در این زمینه در اولویت نخست گفت و گو قرار گیرد.
سردار سرلشکر محمدباقری هم با تشکر از دعوت وزیر دفاع و رئیس ستادکل نیروهای مسلح روسیه گفت : لازم می‌دانم از  روسیه و شخص ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور برای حمایت از پیوستن ایران به پیمان شانگهای قدردانی کنم .
سردار سرلشکر باقری با اشاره به توسعه همکاری های ایران و روسیه در سال‌های اخیر گفت : روابط نظامی و دفاعی در سال‌های اخیر رشدی قابل توجه داشته و امیدواریم مسیر رو به گسترش همکاری‌ها همچنان تداوم یابد.
وی به عزم تهران و مسکو در زمینه مبارزه با تروریسم اشاره و تاکید کرد: دو کشور در ۱۰ سال گذشته موضوع مبارزه با تروریسم بین‌الملل ، بویژه در سوریه و عراق را با جدیت دنبال کرده‌اند.
رئیس ستاد کل نیروها مسلح جمهوری اسلامی ایران ضمن اشاره به همکاری دو کشور در سطوح فرماندهی و سیاسی گفت : رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط با روسیه جایگاه ویژه‌ای قائل هستند.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح همچنین به حضور ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در رژه دریایی سنت پترزبورگ روسیه اشاره کرد و گفت : حضور نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خلیج فنلاند و اقیانوس اطلس تجربه ارزشمندی بود که می‌تواند در همکاری‌های مشترک دریایی دو کشور نقش‌آفرین باشد.
سردار باقری گفت : ما دو کمیسیون مشترک نظامی داریم که در همان چارچوب همکاری‌ها ادامه دارد.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد