رفتن به محتوا

روایت های متناقض از محتوای دیدار «پوتین» و «بنت»


آبان ۲, ۱۴۰۰ بین الملل

روایت های متناقض از محتوای دیدار «پوتین» و «بنت»

 دو روز پس از دیدار رئیس جمهوری روسیه و نخست وزیر رژیم صهیونیستی روایت های متناقضی از محتوای این دیدار منتشر شده است. در حالی که یک وزیر کابینه اسرائیل مدعی شده که دو طرف به «توافق عملیاتی» درباره ایران و سوریه دست یافته اند یک رسانه معتبر روسی روایت دیگری را منتشر کرده است.

به گزارش روز یکشنبه رمز پرس به نقل از پایگاه خبری صهیونیستی «والا»، «زئیف الکین» وزیر مسکن اسرائیل که در نشست روز جمعه «نفتالی بنت» نخست وزیر این رژیم با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در شهر سوچی حضور داشت، در پاسخ به سوالی در مورد نتایج این مذاکرات گفت: نتایجی وجود دارد و معمولا تا زمانی که از اثر بخشی چنین جلساتی اطمینان حاصل نشود چیزی در مورد محتوای آن بازگو نمی کنیم، اما بدون شک درباره برنامه هسته ای ایران و وضعیت سوریه توافقات عملیاتی حاصل شد.

الکین در مورد پرونده سوریه تأکید کرد که توافقات منعقد شده بین پوتین و بنت مستلزم ادامه توافق انجام شده توسط مسکو با دولت «بنیامین نتانیاهو»  نخست وزیر سابق اسرائیل است.

وی با اشاره به اینکه ملاقات پوتین و بنت به جای دو ساعت که در ابتدا برنامه ریزی شده بود ، پنج ساعت به طول انجامید ، گفت: بحث های بسیار مفصل و چند وجهی وجود داشت و البته من نمی توانم جزئیات آن را توضیح دهم، این اولین دیدار پوتین و بنت بود و روابط شخصی که بین این دو نفر ایجاد شد، بسیار مهم است. زیرا امکان برقراری روابط عادی میان این دو را در آینده و در صورت لزوم فراهم می کند.
بنت روز جمعه برای مذاکرات با پوتین درباره ایران و سوریه وارد شهر ساحلی سوچی شد.

سخنان وزیر مسکن کابینه رژیم صهیونیستی در حالی ایراد شد که تارنمای روسی «آویا پروم» که اخبار تسلیحاتی و نظامی روسیه را منتشر می کند در روایتی متفاوت نوشت: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در دیدار با نفتالی بنت نخست وزیر اسراییل در مورد پیامدهای منفی حمله اسراییل به سوریه هشدار داد.

آویا پروم روز یکشنبه در گزارش خود با اشاره به دیدار روز جمعه پوتین با نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سوچی نوشت: پوتین به نخست وزیر اسراییل توضیح داد که حمله به سوریه چه پیامدهای ناگواری به همراه خواهد داشت.

رسانه روسی افزود: به رغم اینکه نخست وزیر اسراییل قصد گفت و گو با رئیس جمهوری روسیه در مورد وضعیت پیرامون ایران داشت، اما در دیدار سوچی هیچ مساله ای در این مورد (ایران) مطرح نشد.

در گزارش به نقل از نشریه اسراییلی «دبکا» آمده است: گفت و گوهای پوتین و بنت فقط به وضعیت پیرامون سوریه محدود شد و رئیس جمهوری روسیه به طرف اسراییلی فهماند که عدم تمایل اسراییل برای برقراری تماس با روسیه در این مساله (سوریه) چه پیامدهای ناگوار جدی برای تل آویو به همراه خواهد داشت.

رسانه روسی نوشت: بر اساس برخی اطلاعات، نیروی هوایی اسراییل در روزهای اخیر بار دیگر مقدمات برای حمله هوایی به اهداف اتمی در ایران را ازسرگرفت. روسها و بویژه پوتین نمی خواهند در مورد این چنین تهدیدها سخنی بشنوند. آنها به اندازه کافی تجربه دارند که بدانند این گونه تهدیدها هیچ گونه توجیهی ندارند.

آویاپروم افزود: رئیس جمهوری روسیه به تازگی اعلام کرد که روسیه مشغول به بازسازی زیرساخت های سوریه است. در این عرصه مسائلی وجود دارد اما فرصت خوبی برای همکاری نیز وجود دارد.

به نوشته این رسانه روسی «پوتین به این نکته اشاره کرد که برخی از امکان حملات اسراییل به اهداف ایرانی و حزب الله لبنان در سوریه سخن می گویند و این گونه اقدامات به حکومت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه ضربه می زند.»

رسانه روسی افزود: رئیس جمهوری روسیه به اسراییل فهماند که اگر با مسکو در مساله در سوریه همکاری نکند، طرف روسی تلاش گسترده ای را برای مقابله با تجاوز اسراییل به سوریه بکار می گیرد.

رییس جمهوری روسیه و نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز جمعه در سوچی مذاکره کردند.

به گزارش رمز پرس از ایرنا به نقل از ریانووستی، پوتین در نخستین دیدار خود با نفتالی بنت نخست وزیر جدید رژیم صهیونیستی ابراز امیدواری کرد که با وجود اختلاف های سیاسی در داخل این رژیم روابط  با روسیه ادامه یابد.

پوتین گفت:بسیار امیدوارم که با وجود نبردهای سیاسی داخلی  دولت شما همچنان سیاست تداوم از نظر روابط روسیه و اسرائیل را دنبال خواهد کرد.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد