رفتن به محتوا

پیش بینی آلودگی هوا تا روز چهارشنبه در شهرهای صنعتی و بزرگکارشناس سازمان هواشناسی گفت:با پایان فعالیت سامانه بارشی از اواخر وقت امروز، پایداری هوا موجب بازگشت آلودگی به کلان‌شهرها و شهرهای صنعتی در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه خواهد شد.

رمز پرس: «کبری رفیعی» امروز (دوشنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا درباره وضعیت آب و هوای کشور افزود: از اواخر وقت روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی جدید از سمت شمال به کشور، مجددا بارش‌ها آغاز و از آلودگی هوا کاسته خواهد شد.

وی گفت: امروز آخرین روز از فعالیت سامانه بارشیِ پُر برکتی است که بر اثر آن نیمه جنوبی کشور بارندگی داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه‌داد: بارش‌ باران امروز در استان‌های فارس، شرق خوزستان، بوشهر، یزد، کرمان، خراسان‌جنوبی، جنوب اصفهان، جزایر تنگه هرمز و خلیج‌فارس و برخی مناطق هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری ادامه خواهد داشت و در ارتفاعات و مناطق سردسیر به شکل برف خواهد بود.

رفیعی گفت: فردا در برخی نقاط هرمزگان بارش پراکنده ادامه خواهد داشت.

به گفته وی، فردا و پس فردا در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم خواهد بود که سبب افزایش انتظار غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرتردد به‌ویژه تهران و کرج خواهد شد.

کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان‌کرد: آسمان تهران امروز صاف تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد و غبار صبحگاهی است و میانگین دمای هوا در پایتخت ۱۵ درجه سانتی‌گراد است.

وی ادامه‌داد: امروز صبح زنجان با دمای ۱۱ درجه زیر صفر و شهرستانک با هشت درجه زیر صفر سردترین ایستگاه‌های کشور بودند.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد