رفتن به محتوا

تاکید شمخانی بر همکاری‌های دوجانبه ایران و قرقیزستان


آبان ۱۹, ۱۴۰۰ بین الملل, سیاست خارجی

تاکید شمخانی بر همکاری‌های دوجانبه ایران و قرقیزستان

دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار با همتای قرقیزستانی خود بر لزوم همکاری دو کشور تاکید کرد و گفت: ایران می‌تواند و مایل است که از ظرفیت‌های خود برای توسعه و رشد منطقه استفاده کند.

به گزارش روز چهارشنبه رمزپرس از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، دریابان علی شمخانی در دیدار با همتای قرقیزستانی خود گفت: ایران ظرفیت‌های علمی، فنی و ترانزیتی فراوانی دارد که می‌تواند در این زمینه‌ها با شما همکاری کند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی بر لزوم همکاری دو کشور که در یک منطقه هستند تاکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران می‌تواند و مایل است که از ظرفیت‌های خود برای توسعه و رشد منطقه استفاده کند.

شمخانی خطاب به «مارات ایمانکولوف» همتای قرقیزستانی خود افزود: ایران ظرفیت‌های علمی، فنی و ترانزیتی فراوانی دارد که می‌تواند در این زمینه‌ها با شما همکاری کند.

وی با اشاره به تحولات افغانستان و برنامه غربی‌ها در ناامن‌سازی منطقه، بر لزوم مشارکت همه کشورهای منطقه در کمک به مردم افغانستان و برخورد با عوامل ناامن‌ساز تاکید و ابراز امیدواری کرد که دو کشور بتوانند در این باره همکاری‌های بیشتری داشته باشند.

ایمانکولوف هم در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت فراوان روابط دوجانبه با ایران، بر لزوم گسترش همکاری‌ها به ویژه در حوزه امنیت منطقه تاکید کرد.

وی گفت: ما امکانات خوبی در زمینه کشاورزی و انرژی‌های تجدیدپذیر داریم که می‌توانیم در روابط فیمابین از آن استفاده کنیم.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد