رفتن به محتوا

اسپانیا به عنوان عضو اتحادیه اروپا در پیشبرد مذاکرات ایفای نقش کنداسپانیا به عنوان عضو اتحادیه اروپا در پیشبرد مذاکرات ایفای نقش کند

نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد که اسپانیا به عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا در پیشبرد روند مذاکرات هسته‌ای ایفای نقش‌ کند.

به گزارش روز جمعه رمز پرس از خانه ملت، علی نیکزاد ثمرین در حاشیه برگزاری یکصد و چهل و سومین اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی (IPU) با مریچل باتت رییس کنگره نمایندگان اسپانیا دیدار و درخصوص گسترش روابط پارلمانی و تعمیق هرچه بیشتر مناسبات دو کشور گفت و گو کرد.

براساس این گزارش طرفین با توجه به اهمیت اسپانیا در اتحادیه اروپا و جمهوری اسلامی ایران در منطقه، بر ضرورت مشارکت و رایزنی‌های متقابل درخصوص مسائل مختلف منطقه‌ای و جهانی تاکید کردند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در این دیدار با تاکید بر ضرورت حفظ استقلال اروپا در مسائل و موضوعات مختلف بین‌المللی، اظهار امیدواری کرد که اسپانیا به عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا در پیشبرد روند مذاکرات هسته‌ای ایفای نقش‌ کند.

همچنین رییس کنگره نمایندگان اسپانیا در این جلسه، از همکاری سازنده ایران جهت خروج اتباع افغانی همکار با اسپانیا از افعانستان تشکر و قدردانی کرد.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد