رفتن به محتوا

دستیار وزیر امور خارجه بر جایگاه آفریقا در سیاست خارجی ایران تاکید کرددستیار وزیر امور خارجه بر جایگاه آفریقا در سیاست خارجی ایران تاکید کرد

دستیار وزیر و مدیر کل آفریقا وزارت امور خارجه گفت: جایگاه آفریقا در سیاست خارجی ایران و توجه دولت سیزدهم به کشورهای آفریقایی، مورد تاکید قرار گرفته و علاقه‌مندی برای توسعه همکاری‌های بین‌المللی با کوناکری همواره مطرح است.

به گزارش روز جمعه رمز پرس از ایرنا،  ولی‌الله محمدی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: روز شنبه (۲۹ آبان ماه ۱۴۰۰) با دیا خابه سفیر گینه کوناکری در تهران ملاقات شد.

مدیرکل آفریقا وزارت امور خارجه افزود: وی در این دیدار، ضمن تحویل پیام وزیر خارجه کشورش به حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران روابط دو کشور را خیلی خوب و در حال گسترش توصیف کرد.

محمدی تصریح کرد: سفیر با اشاره به تاریخ و تمدن غنی ایران، روابط قدیمی و ۴۰ ساله دو کشور و زمینه‌های فراوان همکاری، بر آمادگی کشورش جهت توسعه و تعمیق همکاری‌ها در همه زمینه تاکید کرد.

وی خاطرنشان کرد:‌ جایگاه آفریقا در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و توجه دولت سیزدهم به کشورهای آفریقایی، مورد تاکید قرار گرفته و علاقه‌مندی ایران برای توسعه مناسبات دو جانبه و همکاری‌های بین‌المللی با کوناکری همچنین برنامه و زمینه‌های همکاری مطرح شد؛ از جمله تبادل هیات در بخش‌های گوناگون و افزایش مبادلات تجاری.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد