رفتن به محتوا

بانک ریالی تامین مالی مناطق آزاد تجاری تاسیس می شود


آذر ۸, ۱۴۰۰ خبرمهم, گوناگون, مالی

بانک ریالی تامین مالی مناطق آزاد تجاری تاسیس می شود

 مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی گفت: برای حمایت از توسعه سرمایه گذاری و افزایش سهم این مناطق در اقتصاد کشور بانک ریالی برای تامین مالی در مناطق آزاد تجاری و ویژه صنعتی ایجاد می شود.

به گزارش رمز پرس از ایرنا، سعید محمد عصر دوشنبه در آیین گشایش رویداد کیش اینوکس ۲۰۲۱ اظهار داشت: کشور امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند تلاش جهادگران عرصه اقتصادی است و همه باید با در نظر گرفتن منافع ملی تاب آوری کشور را در برابر توطئه های استکبار افزایش دهند.
وی با بیان اینکه همه بر مشکلات ناشی از تحریم ها واقف هستند افزود: بسیاری از مشکلات در بخش دولتی و خصوصی ناشی از مدیریت ناصحیح است و باید تلاش کنیم که برنامه ها را در مسیر منافع ملی حرکت دهیم.
محمد اضافه کرد: این دبیرخانه در حال تدوین برنامه های توسعه سرمایه گذادی در مناطق آزاد تجاری هشت گانه فعال و هفت منطقه مصوب است و این راهبردها بر اساس ظرفیت های هر منطقه تدوین و اجرا می شود.
وی افزود: در نتیجه اقدام های انجام یافته ۱۵۰ فرصت سرمایه گذاری با جزئیات کامل برای راهنمایی اولیه سرمایه گذاران در تارنمای دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی بارگزاری شده و همزمان به تدوین راهبردها این فرصت ها بیشتر می شود.

۸۷۰ شعبه نهادهای تامین مالی در مناطق آزاد فعال است
دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی یاد آور شد: هم اکنون در این مناطق  ۸۷۰ شعب نهادهای تامین مالی از جمله تالار بورس، بانک و بیمه فعال است و برای رسیدن به نسل هفتم مناطق آزاد به دنبال توسعه این خدمات هستیم.
وی گفت: برای این مهم نیازمند گذر از نسل سوم وجود دارد که تاسیس شرکت تامین سرمایه و بانک اختصاصی ریالی با رویکرد توسعه مالی از سوی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری در حال پیگیری است.
محمد یاد آور شد: برای تحقق نسل چهار مناطق آزاد تجاری نیز برنامه های عملیاتی از جمله تاسیس صندوق پژوهش و فناوری، استقرار شتاب دهندها و ارتقای سطح بسته های تشویقی در دستور کار است.
وی افزود: ایجاد مناطق آزاد تجاری بین المللی با ۱۵ کشور همسایه، ویژه پیمان شانگهای و اوراسیا در راستای تحقق نسل ششم و فعال سازی هوش مصنوعی برای تحقق نسل هفتم در دستور کار این دبیرخانه است.
سیزدهمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور و هشتمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی موسوم به کیش اینوکس ۲۰۲۱ عصر دوشنبه با حضور سعید محمد مشاور رییس جمهوری و دبیرشورایعالی مناطق آزاد تجاری گشایش یافت.
این نمایشگاه متشکل از ۸۰ غرفه و در بخش های مختلف است که ۲۰۰ سازمان دولتی و شرکت سرمایه گذاری از امروز هشتم تا ۱۱ آذر در محل نمایشگاه های بین المللی جزیره کیش آماده بازدید علاقه مندان است.
رویداد کیش اینوکس ۲۰۲۱  نخستین رویداد صنعت مالی و بازار سرمایه از زمان شیوع کرونا در کشور بوده که ۲ بخش نمایشگاهی و محتوایی برگزار می شود که در بخش محتوایی همه روزه در مرکز همایش های بین المللی جزیره ۲۵ نشست تخصصی و همایش جانبی برگزار می شود.
بازدیدکنندگان می توانند هر روز از ساعات ۱۷ تا ۲۲ برای بازدید از این نمایشگاه به محل نمایشگاه‌های بین المللی جزیره کیش مراجعه کنند.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای ضروری علامت زده شده اند *

*

قبل
بعد